В Україні є випадки, коли військовозобов'язану особу можуть зняти з військового обліку. Однак цей статус є тимчасовим і не означає, що людина звільнена від обов'язку виконувати військові обов'язки. Це лише означає, що її облік в певному ТЦК припинено.

Працівники ТЦК, які щось обговорюють. Фото: Експерт
Працівники ТЦК, які щось обговорюють. Фото: Експерт

Зняти з обліку можуть тих, хто змінює місце проживання в зону, де юрисдикція старого ТЦК не поширюється, а також осіб, які вступають на навчання до військових навчальних закладів, відбувають покарання у виправних установах або знаходяться в оперативному резерві, пише Legalaid.

У деяких випадках зняття може бути здійснене за рішенням Міністерства оборони чи Служби безпеки України. Незважаючи на зняття з обліку, військовозобов'язаний повинен звертатися до нового ТЦК, якщо змінив місце проживання чи прописки.

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло
Показати ще

Для цього необхідно подати заяву, оновити облікові дані та пройти медичну комісію. Важливо також надати документи, що підтверджують підстави для зняття з обліку.

Якщо особа вже знята з обліку, вона повинна стати на облік в іншому ТЦК чи органі протягом семи днів, після чого вона отримує відповідну відмітку та може продовжити виконувати свої обов'язки.

Нагадаємо, мобілізація в Україні може стати жорсткішою

Раніше ми писали про те, що зміни у підготовці мобілізованих: чого чекати

Крім того, Знай.ua повідомляв, педагогам надається відстрочка: хто і як може її оформити