В Україні є випадки, коли військовозобов'язану особу можуть зняти з військового обліку. Однак цей статус є тимчасовим і не означає, що людина звільнена від обов'язку виконувати військові обов'язки. Це лише означає, що її облік в певному ТЦК припинено.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Зняти з обліку можуть тих, хто змінює місце проживання в зону, де юрисдикція старого ТЦК не поширюється, а також осіб, які вступають на навчання до військових навчальних закладів, відбувають покарання у виправних установах або знаходяться в оперативному резерві, пише Legalaid.
У деяких випадках зняття може бути здійснене за рішенням Міністерства оборони чи Служби безпеки України. Незважаючи на зняття з обліку, військовозобов'язаний повинен звертатися до нового ТЦК, якщо змінив місце проживання чи прописки.
Для цього необхідно подати заяву, оновити облікові дані та пройти медичну комісію. Важливо також надати документи, що підтверджують підстави для зняття з обліку.
Якщо особа вже знята з обліку, вона повинна стати на облік в іншому ТЦК чи органі протягом семи днів, після чого вона отримує відповідну відмітку та може продовжити виконувати свої обов'язки.
Нагадаємо, мобілізація в Україні може стати жорсткішою
Раніше ми писали про те, що зміни у підготовці мобілізованих: чого чекати
Крім того, Знай.ua повідомляв, педагогам надається відстрочка: хто і як може її оформити