На добровільну сплату штрафу від ТЦК надається 15 днів. Після цього порушнику можуть заблокувати банківську картку – але це лише перший етап наслідків.

Про це у коментарі для "Суспільного" розповіла начальниця групи комунікації територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) у Кіровоградській області Поліна Кравченко.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Військовозобов'язані українці у разі порушення правил мобілізації можуть отримати від 17 до 25,5 тисяч гривень штрафу. Якщо протягом 15 днів добровільно не сплатити штраф, то постанова про його накладення передається до виконавчої служби для примусового стягнення.

Далі для порушника починається черга наслідків. По-перше, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягують подвійну суму штрафу.

Популярні новини зараз
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Змінили умови для "броні" від мобілізації: деталі масштабних змін Якщо ви принесете це до ПФУ, то залишитеся без пенсій: фахівці попередили українців "Нафтогаз" дозволив українцям власноруч робити дуже важливу довідку: можна зекономити тиждень
Показати ще

Штрафи за неоновлення данних. Фото: АрміяInform
Штрафи за неоновлення данних. Фото: АрміяInform

Крім того, боржнику можуть заблокувати банківські рахунки з подальшим накладенням арешту на кошти та їх списанням у рахунок сплати заборгованості. В окремих випадках арешт може накладатися на майно такого військовозобов'язаного.

"Якщо ж ТЦК наклав штраф на людину, яка ухиляється від військового обліку і не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати арештом грошей на рахунках боржника, подальшим списанням грошей з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації", - заявила Поліна Кравченко.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Важко довести": адвокат пояснив, чому українці знімають порушення працівників ТЦК.

Також наш портал інформував, бронь – це тимчасово: ким треба працювати в Україні, щоби не забрали до армії.

Крім того, ми писали, мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років настав час готуватися до армії.