В Україні податок на майно є важливим джерелом фінансування місцевих бюджетів, і його ставки визначають місцеві органи влади залежно від типу нерухомості та її розташування. Однак цей податок стосується лише житлової нерухомості, що перевищує певні граничні розміри.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПодаток застосовується до додаткової площі, що перевищує встановлені межі. Це стало відомо на порталі Державної служби Ураїни.
Згідно з новими правилами, оподаткуванню підлягають такі об'єкти:
- Квартири площею більше 60 кв. м.
- Приватні будинки площею більше 120 кв. м.
- Комбіновані житлові об'єкти (наприклад, квартира площею від 60 кв. м і будинок від 120 кв. м), якщо їх площа перевищує 180 кв. м.
У цьому випадку податок нараховується лише на додаткову площу. Наприклад, якщо квартира має площу 65 кв. м, то податок буде стягуватися тільки з 5 кв. м, які перевищують межу в 60 кв. м.
У 2025 році максимальна ставка податку на майно становитиме до 100,5 грн за кожен додатковий квадратний метр. Податок стосуватиметься лише площі, що перевищує встановлені ліміти. Якщо майно перебуває у спільній власності, податок може не стягуватися, якщо частка кожного власника менша за оподатковувану площу.
Якщо майно зруйноване або непридатне через війну, знаходиться в зонах бойових дій або під тимчасовою окупацією. Штрафи за несвоєчасну сплату податку можуть бути суттєвими.
Якщо платіж затримується до 30 днів, нараховується штраф у розмірі 10% від суми податку. Якщо прострочення перевищує 30 днів, штраф зростає до 20%.
Нагадаємо, іпотечний кредит та податкова знижка: хто може скористатися
Раніше ми писали про те, що нарахували податок на чужу квартиру: що робити
Крім того, Знай.ua повідомляв, куратор "Слуг" Київщини Мотовиловець блокує кримінальну справу своєї правої руки Левченка