Співробітники територіальних центрів комплектування та поліція почали з’являтися в публічних місцях, що викликало панічні настрої у суспільстві. Проте, як наголошує Роман Істомін, начальник групи комунікації Полтавського обласного ТЦК, ці заходи — не «рейди», а звичайні оповіщення.

Істомін пояснив, що завдання ТЦК під час таких відвідувань у громадських місцях — інформувати та нагадувати громадянам про необхідність дотримання правил військового обліку. Тобто, ці заходи можуть проводитись у кав’ярнях, клубах чи будь-яких інших публічних місцях, і їх не слід вважати чимось надзвичайним.

облави ТЦК, мобілізація в Україні \ скріншот з відео
облави ТЦК, мобілізація в Україні \ скріншот з відео

«ТЦК не проводять рейдів взагалі. Саме слово „рейд“ стало результатом поширення недостовірної інформації», — зазначив Істомін.

Також він наголосив, що затримання поліцією можливе лише у разі порушення законодавства або правил військового обліку, і такі дії обґрунтовані законами. Громадяни, які своєчасно оновлюють свої дані в ТЦК, не повинні боятися таких візитів.

Популярні новини зараз
Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність "Нафтогаз" закликав пенсіонерів по-новому платити за послуги Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно Комунальники почнуть обходити квартири українців
Показати ще

За словами Істоміна, забезпечення актуальності даних у військкоматах — це найпростіший спосіб уникнути зайвих питань з боку ТЦК та правоохоронців.

«Немає такого, щоб громадянин, який уточнив свої дані та виконує правила військового обліку, був затриманий без перевірки документів. Подібні ситуації — лише вигадки анонімних телеграм-каналів», — запевнив він.

Нагадаємо, мобілізують глухих, з розумовою відсталістю і навіть ВІЛ: депутати критикують новий наказ

Раніше ми розповідали, що 16-річних хлопців у ТЦК змушують підписувати "згоду на військову службу": роз’яснення адвоката

Також, облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше