У церковному календарі це день вшанування пам'яті святого апостола Пилипа – одного з дванадцяти апостолів – учнів Ісуса Христа.

Інші назви свята: "Пилипівки", "Пилипове заговення", "Куделиця", "Заговіння".

Апостол Філіп, фото:Униан
Апостол Філіп, фото:Униан

Цього дня раніше починали прясти льон із піснями та оповіданнями різних історій. Це свято було останнім днем ​​перед Різдвяним постом, тож намагалися провести його зі смачними стравами на столах. Ви також можете приготувати страви з м'яса, яєць, вершкового масла. На стіл ще можна поставити молоко, смажену курку, млинці, вареники та пельмені. Заговінням день називався не так, зазвичай так називали дні перед багатоденними постами, тобто 4 десь у рік.

Заговіння, фото: Zen Яндекс
Заговіння, фото: Zen Яндекс

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Для зимових свят забивали у Пилипів день половину худоби. Засіки заповнювали картоплею, зерном, пшеницею, фруктами та овочами.

За традицією також задобрюють Домового. Для цього йому потрібно залишити їжу після вечері у центрі столу. Якщо Домовому сподобається частування, він допоможе сім'ї, у якій живе, пережити зимовий холод.

Ще вважається, що у Філіппов день починаються «вовчі весілля». Тобто хижаки особливо небезпечні, починають красти птицю та худобу, дедалі ближче підходять до будинків. Постарайтеся захистити свій будинок від них, особливо якщо живете неподалік лісу. У сам ліс краще вже не ходити заради власної безпеки.

Домашньою роботою цього дня мають займатися молоді, надаючи можливість старшому поколінню відпочити. Тому і їжу потрібно готувати дітям та онукам, і гостей зустрічають також вони. Дівчата можуть погадати незвичайним способом. Для цього треба взяти зі столу яловичину так, щоби ніхто не бачив. А потім покласти її під подушку. Потім треба проговорити такі слова: "Милий, прийди, м'ясо смакуй, а мені своє обличчя покажи" . Далі лягайте спати і вам повинен наснитися наречений.

Спляча людина, фото: Знай.ua
Спляча людина, фото: Знай.ua

Також роблять цього дня ляльку Пилипівку, яка обіцяє жінці щастя. Вона повинна мати шість рук, які захищають пальці майстринь від травм і допомагають жінкам краще справлятися по дому.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 14 листопада, як і будь-якого іншого дня, не слід гніватися, лаятися, лінуватися, зневірятися, відмовляти у допомозі, церква не схвалює жадібності та заздрощів, обжерливості.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не слід робити прибирання - вважається, що разом зі сміттям та брудною водою з дому можна винести добробут.

Нагадаємо про все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.

Раніше ми повідомляли, що на порозі церкви на вас чекають прокляття: 9 правил, які допоможуть вам захиститися.