Війна змінила долю мільйонів українців, але виявила й чіткі соціальні контрасти. За словами військовослужбовця, командира мінометної батареї Мирослава Борисенка, мобілізація в Україні торкнулася переважно мешканців сіл і малих міст. Великі мегаполіси залишаються осторонь цього процесу.

"Майже 90% особового складу армії – це жителі сіл. Мешканців великих міст серед мобілізованих дуже мало. У нас, наприклад, лише один та я", – зазначає військовий.

Причина такої нерівності очевидна: у селі просто немає де сховатися. Людей мобілізують буквально "під порогом", часто навіть за допомогою місцевих, які інформують ТЦК про ухилянтів. Тим часом у великих містах існує набагато більше можливостей уникнути повістки: численні квартири, розгалужений транспорт і анонімність, яка значно ускладнює роботу військкоматів.

мобілізація в Україні, ТЦК, воєнкоми
мобілізація в Україні, ТЦК, воєнкоми

"У селах немає ухилянтів – бо немає, де заховатися. Вони всі у Києві, Одесі, Дніпрі", – пояснює Борисенко.

Популярні новини зараз
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку Пенсії ледве вистачатиме на життя: у кого відберуть надбавки та доплати Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною
Показати ще

Мобілізація 2023–2024 років, за словами військового, принесла на фронт надзвичайно низьку якість людського ресурсу. Особливо це відчутно в піхоті та механізованих підрозділах.

"Класова нерівність в армії – це реальність. Дуже хочеться, щоб діти олігархів чи політиків пішли на війну. Але цього не буде", – відверто говорить командир.

Нагадаємо, у ТЦК пояснили, коли завершиться мобілізація

Раніше ми розповідали, що у списках ТЦК – тепер і жінки: кому з українок загрожує штраф до 25 тисяч

Також вас може зацікавити, що мобілізація відбуватиметься миттєво: призовуть за один день