Останнім часом в Україні виникають скандали через корупцію в комісіях МСЕК та пенсійні виплати інвалідності для чиновників. З’явився законопроєкт, який має на меті обмежити надмірні пенсії. Експерт Сергій Коробкін "На Пенсії " повідомив, що проведений аудит Пенсійного фонду виявив низку проблем, зокрема значну заборгованість пенсіонерам на суму понад 73 мільярди гривень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАудит показав необхідність посилення ідентифікації пенсіонерів, зокрема тих, хто є внутрішньо переміщеними особами. Нині 300 тисяч осіб не отримують пенсії через відсутність підтвердження, що дає змогу економити 1,6 мільярда гривень щомісяця.
Рахункова палата також вважає, що слід переглянути пільги для осіб з інвалідністю, які не проходять повторний огляд, та пільги для жителів гірських і забруднених територій.
«До речі, у нещодавньому інтерв’ю міністерка соцполітики Оксана Жолнович натякнула на доцільність припинення виплат пенсій за інвалідністю тим, хто здатен надалі працювати. Адже пенсія за інвалідністю — це по суті компенсація від держави за те, що людина втратила працездатність. А якщо особа з інвалідністю може і надалі працювати, то вона здатна і сама себе матеріально забезпечити. Також можна припустити, що обіцяна реформа МСЕК дозволить скоротити офіційну кількість осіб з інвалідністю, а відтак і зменшити видатки на такі пенсії», — зазначає Сергій Коробкін.
Коробкін наголосив, що скорочення пільг може стати рішенням для економії бюджету, однак звернув увагу на високі зарплати посадовців, які пропонують ці заходи, тоді як пенсіонерам планують обмежити виплати.
«Простіше кажучи, треба позбавити ще десятки, а то і сотні тисяч людей або пенсій повністю, або хоча б надбавок до них. І зробити це, бажано, так вишукано, щоб вони не змогли потім такі дії держави оскаржити в суді. А як економлять самі чиновники? Цікаво, що посадовий оклад голови Рахункової палати складає 90 тисяч гривень. Загалом, середня зарплата керівництва цього органу з усіма надбавками в 2024 році перевищує 200 тисяч на місяць. А нещодавно Верховна Рада ухвалила закон про реформу Рахункової палати, що передбачає збільшення окладу голови ще у майже два рази. А от на пенсіонерах вони пропонують економити», — додав Сергій Коробкін.
Нагадаємо, додаткова знижка на оплату комуналки: хто може отримати
Раніше ми писали про те, що безкоштовний проїзд та комуналка: за що ще не платитимуть пенсіонери
Крім того, Знай.ua повідомляв, комунальні борги і арешт рахунків: що робити, якщо ви не проживаєте у квартирі