В Україні триває загальна мобілізація, а воєнний стан нещодавно було продовжено до 7 лютого 2025 року після відповідного рішення Верховної Ради. Це вже тринадцята пролонгація військового стану з початку конфлікту, і черговий указ президента встановлює нові вимоги для військовозобов’язаних щодо підтвердження своїх відстрочок.

За словами підполковника Любомира Хомицького, начальника відділу військового обліку Харківського ТЦК та СП, відстрочка військовозобов'язаним надається лише на час дії законних підстав або строку мобілізації, встановленого указом Президента України. У зв’язку з продовженням мобілізації до 7 лютого, особам із чинною відстрочкою необхідно повторно подати документи на її продовження.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Для підтвердження відстрочки військовозобов'язаний має звернутися до комісії районного ТЦК, подавши заяву в паперовій або електронній формі. В деяких випадках можлива подача через електронний кабінет призовника, якщо відповідні технічні можливості доступні.

Комісія переглядає заяву і підтверджуючі документи, а у разі відповідності умов — продовжує строк дії відстрочки до нового кінцевого терміну загальної мобілізації.

Популярні новини зараз
Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе 2025 року пенсіонерам додадуть по 300 грн: є одна умова Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою Ваш борг зросте, навіть якщо не користуєтеся грошима: клієнти ПриватБанку прокидаються з новими сумами на рахунку
Показати ще

Для подання заяви на продовження відстрочки потрібно:

  1. Заповнена заява з зазначенням підстав для відстрочки (навчання, медичні показання, догляд за родичами тощо).
  2. Підтверджувальні документи (медичні довідки, навчальні документи, свідоцтва про опікунство тощо).
  3. Паспорт, ідентифікаційний код та військовий квиток (за потреби).

У разі, якщо заявник не подасть документи вчасно, комісія ТЦК залишає за собою право вважати відстрочку не продовженою, що може вимагати від військовозобов’язаного з’явитися для уточнення облікових даних.

Нагадаємо, примусова мобілізація жінок: депутатка пояснила поширені чутки

Раніше ми розповідали, що першими отримають повістки: прем'єр назвав пріоритет для ТЦК

Також, що робити, якщо працівники ТЦК вимагають увійти до вашої оселі: поради юриста