Міністерство освіти і науки України запускає новий масштабний проєкт «Уроки енергоефективності», який стане частиною шкільної програми. Мета ініціативи — сформувати у школярів звички свідомого енергоспоживання, які допоможуть їм раціонально використовувати ресурси.

Як зазначають у МОН, проєкт має не лише навчити дітей економити енергію, а й виховати культуру відповідального ставлення до довкілля. "Ми хочемо, щоб енергоефективність стала не просто теорією, а щоденною практикою для дітей і дорослих. Це — наш внесок у боротьбу з викликами, які створює ворог", — підкреслили у відомстві.

на уроці, ілюстративне фото з ільних джерел
на уроці, ілюстративне фото з ільних джерел

Проєкт впроваджуватимуть поступово у три етапи:

Інтеграція у шкільну програму. У рамках чинних предметів, таких як "Довкілля", "Технології" чи "Природничі науки", з’являться нові навчальні модулі з енергоефективності. Це дозволить уникнути додаткового навантаження на учнів.

Популярні новини зараз
Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою Стаж, індексація та бюджет: чим пенсійна реформа 2025 року "погіршить життя українців" Змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Додаткові навчальні матеріали. Для шкіл розроблять інтерактивні ігри, презентації, відеоролики та сценарії позакласних заходів.

Методична підтримка. Вчителі отримають допомогу через вебінари, тренінги та методичні матеріали, які допоможуть їм ефективно впроваджувати нову тему.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією "Інститут місцевого розвитку" та за підтримки Світового банку. Ініціатива є частиною більшого проєкту "LEARN", що популяризує зелену енергетику та екологічну свідомість.

Нагадаємо, обов'язкові предмети у школах зменшать вдвічі: анонсували масштабну реформу

Раніше ми розповідали, що вчителів в Україні стає менше: проблема може перетворитися на катастрофу

Також, заборона російської у школах: вчителі наполягають на контролі