Під час видачі повісток та роботи з інформування населення представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки стикаються з численними скандалами та образами. Причина, на думку військовослужбовців, проста: цивільні особи не розуміють, що багато співробітників ТЦК самі пройшли крізь війну, часто отримали поранення і мають бойовий досвід.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро складнощі своєї роботи та непрості стосунки з цивільним населенням розповів Олександр Бойко з позивним "Отаман". У своїй історії він щиро поділився, як нелегко буває чути звинувачення та образи від тих, кого він захищав на фронті.
Олександр Бойко служить у ЗСУ і на власному досвіді відчув жахи війни. У ході одного зі штурмів він отримав серйозний струс мозку, але після відновлення не залишив лави армії, бо відчуває свій обов'язок перед країною. Він продовжує боротися на різних фронтах, зокрема й у територіальному центрі комплектування, виконуючи важливу місію з мобілізації.
“Настільки в душі сумно, що я і за себе, і за них воював, проливав кров, а вони мало того що ховаються, так ще й недовольні: "Морди повід’їдали, ідіть самі воюйте". Та ідіть самі повоюйте, ми своє вже відвоювали!” — відверто каже сержант. Його слова відображають біль і розчарування, адже часто цивільні ставляться до військових працівників з неповагою, не усвідомлюючи, що багато з них вже віддали частку свого здоров’я заради захисту України.
Олександр наголошує: якщо ти любиш свою родину, своїх дітей, маєш йти їх захищати. Зараз найважливіше зупинити ворога якнайдалі від своїх домівок, і це завдання для кожного, хто здатен боротися. Сержант з болем спостерігає, як частина населення не розуміє цього, не усвідомлюючи наслідків, якщо ворог підійде ближче.
“Невже людям не доходить, що вони вже нічого не зможуть зробити, коли сюди дійде ворог? Треба бити його якнайдалі від власного дому,” — зазначає він. Це прості, але потужні слова нагадують про те, що збереження держави вимагає зусиль і жертв, які мають бути спільними.
Бойко визнає, що робота в ТЦК є важкою і часто неприємною. Багато з тих, кому доводиться видавати повістки, скандалять, намагаються уникнути військового обов'язку, і не соромляться ображати військових. На думку “Отамана”, проблема полягає в нерозумінні людьми того, що таке військовий обов'язок і які наслідки можуть бути, якщо цього обов’язку не виконати.
Сержант підкреслює: він не планує залишати службу, адже не бачить, щоб цивільне населення поспішало захищати країну. Йому боляче, що ті, хто мав би стати на захист, замість цього звинувачують і ображають тих, хто вже захищав їх на передовій. Але саме тому важливо пам'ятати, що за кожним працівником ТЦК стоїть реальна історія, нерідко з пораненнями і втратами, і ці люди заслуговують на повагу.
Нагадаємо, мобілізувати десятки тисяч: нардеп пояснив, скілько чоловіків потрібно щороку
Раніше ми розповідали, що обійдуться без участі ТЦК: кому дали право мобілізувати чоловіків
Також, що про вас має знати ТЦК: якими особистими даними не варто ділитися в жодному разі