В Україні обговорюється законопроєкт про розширення вимог мовного закону на всі заклади освіти, від дошкільних до професійно-технічних навчальних установ. З ініціативою виступила народна депутатка Наталія Піпа, яка пояснила основні положення законопроєкту.

Якщо законопроєкт буде ухвалено, то заклади дошкільної, вищої, позашкільної та професійно-технічної освіти, як і школи, зобов'язані дотримуватися мовного закону, що передбачає створення україномовного освітнього середовища. Але вимоги працюватимуть не для всіх.

Студенти ВНЗ. Фото: facebook
Студенти ВНЗ. Фото: facebook

Попри загальне зобов'язання, законопроєкт містить кілька винятків. Створення україномовного середовища не вважатиметься обов’язковим для освітніх програм, що проводяться мовами національних меншин, які є офіційними мовами Європейського Союзу чи корінних народів. Це забезпечує право національних меншин зберігати рідну мову в освітніх процесах.

Також законопроєкт дозволяє вивчення англійської або інших міжнародних мов, а окремі дисципліни можуть викладатися двома або більше мовами — державною, англійською або офіційними мовами ЄС.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 2 квітня: яким знакам Зодіаку краще не ризикувати у середу Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+" Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня
Показати ще

Приватні заклади освіти матимуть право самостійно обирати мову навчального процесу. Виняток становлять мови держави-агресора або окупанта, які не можуть використовуватися в освітніх цілях.

Нагадаємо, "лагідна українізація" вже не працює: пропонують новий підхід

Раніше ми розповідали про безкоштовні обіди у школах: хто зможе розраховувати на гаряче харчування

Також, інспектори, охорона та пропускний режим: у школах введуть експериментальний проєкт