Україна зіткнулася з аномальним зростанням кількості звернень від батьків щодо завершення навчання дітей онлайн через виїзд за кордон. Це вже не поодинокі випадки, а цілий тренд, який помітив Володимир Страшко, директор дистанційної школи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВін
Страшко розповідає, що ці діти не завжди вступають до відомих закордонних університетів. Чимало з них обирають будь-які заклади, аби тільки не повертатися до України. Переїзд за кордон уже стає сімейною стратегією, і це спостерігається як серед хлопців, так і серед дівчат. За словами директора, це не просто прагнення кращої освіти, а спроба уникнути труднощів, що асоціюються з життям в Україні.
Тренд на виїзд школярів почався вже рік-два тому, і, як зазначає директор, діти, що покинули Україну, поступово відмовляються від української освіти, відмовляючись навіть від онлайн-навчання. Все частіше сім'ї налаштовуються на остаточний переїзд. Страшко наголошує, що за таких темпів через кілька років в Україні вчитись буде нікому.
Така масова освітня еміграція має наслідки як для національної освіти, так і для суспільства загалом. Без якісної освіти та молоді, готової залишитися в країні, Україна може зіштовхнутися з серйозним кадровим дефіцитом.
Нагадаємо, українські школярі витрачають години на домашку: чому це неправильно
Раніше ми розповідали, що батьки ігнорують збори у школах: вчителька розповіла про трагічні наслідки
Також, куди вступати після школи: підліткам вказали найзатребуваніші професії