Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ і стратегічний експерт компанії "Соната", заявив, що підхід до мобілізації в Україні потребує термінових змін. Під час вторгнення в лютому 2022 року оперативний резерв ЗСУ зіграв важливу роль у захисті країни, коли понад 200 тисяч резервістів швидко приєдналися до своїх частин, що допомогло стримати агресію.

Андрій Риженко
Андрій Риженко

Риженко зазначив, що нинішня система мобілізації нагадує радянські методи і є неефективною. Він запропонував орієнтуватися на моделі скандинавських країн і Ізраїлю, де мобілізація будується на діалозі між державою та громадянами. Про це повідомили в Еспресо.

В якості прикладу експерт навів Фінляндію, де оперативний резерв складає 1,2 мільйона осіб при населенні 5 мільйонів, що дозволяє швидко активувати підготовлених резервістів у разі війни.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube
Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Риженко також критично оцінив наміри терміново мобілізувати понад 160 тисяч осіб, зазначивши, що набір без забезпечення зброєю буде складним і непродуктивним. Він підкреслив, що примусові заходи не працюють, а патріотичні громадяни самі повертаються за потреби.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Нагадаємо, добровольці, черги і "бусифікація": як змінилась мобілізація за час війни

Раніше ми писали про те, що скарги на ВЛК: як правильно оформити і подати заяву, щоб був здвиг

Крім того, Знай.ua повідомляв, контроль за ухилянтами стане жорсткішим: як знайдуть порушників обліку