В Україні триває загальна мобілізація, проте деякі категорії громадян можуть бути звільнені від обов’язкової служби. Адвокатка Тетяна Савченко розповіла, хто не підлягає мобілізації до кінця цього року, пояснивши деталі, що стосуються осіб з правом на відстрочку, заброньованих та тих, кого знято чи виключено з військового обліку.

Хто має право на відстрочку?

Серед основних категорій, які не можуть бути мобілізовані, є особи з офіційно оформленою відстрочкою. Зокрема, це можуть бути люди, які мають визначений перелік причин, затверджений на державному рівні.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Кого не призвуть з інших причин?

  1. Заброньовані особи – працівники важливих державних установ та підприємств, яких визначили критично необхідними для економіки та безпеки країни. Вони залишаються на робочих місцях, щоб забезпечувати життєво важливі потреби країни.

  2. Непридатні до військової служби – громадяни, які не можуть бути призвані через певні захворювання. Міністерство оборони визначило перелік хвороб, які роблять людину непридатною до служби в армії.

    Популярні новини зараз
    Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
    Показати ще
  3. Особи, зняті з військового обліку. Це тимчасовий статус, який надає можливість пройти медичну комісію або оновити особисті дані. Однак такі люди продовжують мати статус військовозобов’язаних і можуть повернутися на облік у майбутньому.

  4. Особи, виключені з військового обліку – такі люди не підлягають мобілізації у принципі. Це стосується:

  • громадян, які припинили українське громадянство;
  • осіб, які досягли вікового обмеження для служби;
  • тих, хто був визнаний непридатним до служби в армії;
  • людей, яких визнали зниклими безвісти або померлими.

Поняття "знято з обліку" та "виключено з обліку" мають суттєві відмінності. Особа, знята з обліку, все ще вважається військовозобов’язаною, що вимагає від неї проходити регулярні перевірки та оновлювати особисті дані. У випадку виключення з обліку людина повністю звільняється від військових обов'язків, а зміни вносяться до військово-облікового документа.

Нагадаємо, примусова мобілізація: військовий розповів, як покращити ситуацію

Раніше ми розповідали, що ТЦК переходять у посилений режим: скільки ще людей планують мобілізувати

Також, мобілізація та відстрочки: які нововведення чекають на чоловіків