Після недавнього зниження закупівельних цін на свинину в жовтні попит на м’ясо знову активізувався, що призвело до підвищення цін на живих свиней. В Асоціації свинарів України повідомили про зростання закупівельної ціни на 3,5-6 гривень за кілограм живої ваги, досягнувши рівня 59-60 гривень.

Різниця в цінових тенденціях спостерігається залежно від регіонів та попиту на продукцію у різних точках збуту. Відгуки представників м’ясопереробної галузі, зокрема, показують неоднорідність ситуації: частина виробників заявляє про обмежену кількість кондиційного м’яса, що на тлі попиту зумовлює активні замовлення на продукцію. Інші навпаки зазначають, що пропозиція свинини наразі цілком достатня, а рівень продажів нижчий від очікуваного.

Ціни на свинину, фото: sputnik.kg
Ціни на свинину, фото: sputnik.kg

За прогнозами ряду представників ринку, значних причин для здешевлення свинини на внутрішньому ринку не очікується. Деякі виробники навпаки бачать передумови для подальшого поступового зростання цін: на найближчих торгах вартість може підвищитися ще на 2−4 грн за кілограм. Це пов’язано не тільки зі зростаючим попитом, а й із певною стабілізацією ціноутворення на внутрішньому ринку після падіння, яке спостерігалося у жовтні.

Роздрібні ціни на свинину теж демонструють незначне зростання. За даними сайту Мінфін, середня вартість м’яса в жовтні підвищилася і наразі складає 176−286 грн за кілограм, тоді як у попередні місяці свинину можна було придбати в діапазоні 170−247 грн за кілограм. Причиною підвищення, як пояснюють фахівці, є нестабільність виробництва м’яса у великих обсягах, особливо у періоди сезонного підвищення попиту.

Популярні новини зараз
За лічені хвилини: Міноборони готує нововвведення для мобілізації Гороскоп на вівторок 5 листопада для всіх знаків Зодіаку: Водолії пробудять у собі бунтаря, Терези – романтика ТЦК переходять у посилений режим: скільки ще людей планують мобілізувати Українці можуть не платити за житло: покриють усі витрати
Показати ще

Свинина в супермаркеті, фото: vik-hitline.com
Свинина в супермаркеті, фото: vik-hitline.com

Фактором тиску на ціни залишається логістика, яка ускладнилася внаслідок інфляційних процесів. Зростання витрат на транспортування та енергоресурси впливає на вартість доставки продукції з ферм до точок збуту. Крім того, в умовах військових дій українські фермери постійно стикаються з додатковими витратами та ризиками: збереження безпеки, нестача робочої сили і витрати на забезпечення стабільної роботи в умовах підвищених ризиків також входять у кінцеву вартість м’яса.

Асоціація свинарів України пояснює, що ціноутворення в м’ясній галузі також залежить від сезонних чинників. У холодний період року попит на свинину традиційно зростає, що спричиняє коливання вартості. Саме тому у період зимових свят можна очікувати нових коливань цін, і навіть їхнього подальшого збільшення у разі підвищеного попиту.

На загальнонаціональному рівні представники Асоціації наголошують на необхідності стимулювання внутрішнього виробництва свинини та зниження залежності від імпорту. Це важливо для підтримки цінової стабільності на ринку та уникнення надмірного впливу зовнішніх факторів. В умовах нинішньої ситуації ринок свинини в Україні потребує комплексних рішень, спрямованих на підтримку фермерів та розширення виробничих потужностей.

Нагадаємо, щоб чай був солодкий – доведеться заплатити 41 грн: супермаркети змінили ціни на цукор, сіль та олію

Раніше ми розповідали, що бюджетно поїсти не вийде: в Україні злетять ціни навіть на крупи

Також, в Україні риба втратила 40 грн за кг: супермаркети оновили цінники оселедця, скумбрії та коропа