Міністерство оборони України заявило про намір залучити більше жінок, ветеранів, людей з інвалідністю та постраждалих від вибухонебезпечних предметів до роботи у сфері протимінної діяльності.

Про це оголосили на семінарі "Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності", де учасникам представили підходи до працевлаштування людей з особливими потребами в умовах розмінування.

розмінування
розмінування

Програму працевлаштування людей з інвалідністю, включаючи ветеранів війни, в Україні підтримує ООН. Зокрема, чотири українці, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, вже отримали роботу у міжнародній організації The HALO Trust, яка спеціалізується на протимінній діяльності. Їхні обов’язки включають аналіз супутникових знімків та даних з дронів для ідентифікації мінних полів та небезпечних територій. Роботу їм запропонували одразу після проходження спеціального курсу.

Центр реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців, що надає медичну та психологічну допомогу, отримав статус закладу охорони здоров'я. Водночас ДСНС отримала від Словенії два тягачі для гуманітарного розмінування в рамках ініціативи United24.

Популярні новини зараз
Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше У ТЦК пояснили, коли завершиться мобілізація Про підвищення можна не мріяти? В Україні всерйоз зібралися економити на пенсіонерах Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії
Показати ще

За оцінками уряду, близько 140 тисяч квадратних кілометрів території України залишаються потенційно забрудненими мінами та боєприпасами, що ускладнює безпечне повернення до мирного життя.