Міністерство оборони України заявило про намір залучити більше жінок, ветеранів, людей з інвалідністю та постраждалих від вибухонебезпечних предметів до роботи у сфері протимінної діяльності.

Про це оголосили на семінарі "Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності", де учасникам представили підходи до працевлаштування людей з особливими потребами в умовах розмінування.

розмінування
розмінування

Програму працевлаштування людей з інвалідністю, включаючи ветеранів війни, в Україні підтримує ООН. Зокрема, чотири українці, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, вже отримали роботу у міжнародній організації The HALO Trust, яка спеціалізується на протимінній діяльності. Їхні обов’язки включають аналіз супутникових знімків та даних з дронів для ідентифікації мінних полів та небезпечних територій. Роботу їм запропонували одразу після проходження спеціального курсу.

Центр реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців, що надає медичну та психологічну допомогу, отримав статус закладу охорони здоров'я. Водночас ДСНС отримала від Словенії два тягачі для гуманітарного розмінування в рамках ініціативи United24.

Популярні новини зараз
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

За оцінками уряду, близько 140 тисяч квадратних кілометрів території України залишаються потенційно забрудненими мінами та боєприпасами, що ускладнює безпечне повернення до мирного життя.