Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12053, який передбачає зміни у проведенні державної підсумкової атестації та вступної кампанії для випускників 2025 року.

Як повідомили у Міністерстві освіти і науки, ці зміни враховують особливі обставини воєнного часу та безпекові обмеження. Законопроєкт вносить корективи до законів «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту».

Основні зміни:

  1. Скасування ДПА для випускників 2025 року: Учні, які завершують середню освіту у 2025 році, звільняються від складання державної підсумкової атестації. Це надає можливість зосередити сили на підготовці до вступних випробувань.

    Скрін, відео YouTube абітурієнт
    Скрін, відео YouTube абітурієнт

  2. Вступні іспити у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ): НМТ проводитиметься на комп'ютері і включатиме три обов'язкові предмети — українську мову, математику та історію України. Додатково вступники зможуть обрати ще один предмет для тестування, як-от українську літературу, іноземну мову, біологію, хімію, фізику чи географію.

    Популярні новини зараз
    Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
    Показати ще
  3. Розширення тем з історії України: НМТ з історії України охоплюватиме весь шкільний курс, від початкових розділів до сучасності, що розширить обсяг матеріалу, який потрібно буде опанувати для успішного складання іспиту.

Заступник міністра освіти Михайло Винницький підкреслив, що спрощений формат вступних випробувань зберігає відпрацьовану та зрозумілу систему вступу, а повернення до повноцінного ЗНО можливе лише за умов припинення бойових дій та стабілізації безпекової ситуації.

Нагадаємо, подарунки замість покарань: із прогулами уроків борються оригінальними методами

Раніше ми розповідали, куди вступати після школи: підліткам вказали найзатребуваніші професії

Також, студенти нічого не знають: науковець вказав на катастрофу в освіті