НМТ-2025 стане складним випробуванням: збільшили кількість завдань

У 2025 році національний мультипредметний тест з історії України зазнає значних змін. Цього разу тест охоплюватиме всі розділи шкільної програми, а не лише сучасну історію України. За новими правилами, майбутнім вступникам доведеться відповідати на питання, що стосуються всіх історичних періодів — від найдавніших часів до сьогодення. Про ухвалення таких змін повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти після прийняття парламентом відповідного законопроєкту. Зокрема, до питань НМТ з історії України, що стосуватимуться подій другої половини XVI — початку XXI століття, будуть додані теми зі стародавньої історії України, які раніше були виключені з тестів.

Українцям обіцяють комплексний пакет допомоги на зимовий період: на які виплати чекати

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Глава уряду зазначив, що наближається третя зима, яку українці проходитимуть в умовах повномасштабної війни. Щоб підтримати громадян цього непростого часу, держава готує комплексний пакет підтримки сімей. До цього пакету допомоги, зокрема, входить 1000 гривень кожному українцю. Ці кошти можна буде витратити, наприклад, на українські товари та послуги, ліки, книги чи оплату житлово-комунальних послуг. Крім того, в Україні буде розширено програму "Доступні ліки", тому ще більше громадян отримають допомогу у її рамках.

Популярні новини зараз
Одним – 1500 грн, а іншим наскребуть по 100 грн: як зміняться пенсії українців Безкоштовне лікування та податкові пільги: хто з пенсіонерів має особливі привілеї Готові до мобілізації: скільки в Україні залишилось придатних до служби чоловіків Українців чекають фінансові перевірки: яка сума доходу зацікавить податкову
Показати ще

Ціни на їжу вже рвуть бюджети українців: як пережити осінь та не розоритися

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Осінь в Україні – не найлегший час, і, схоже, ціни на всі товари та послуги тільки зростатимуть. Україна починає нагадувати країни Європи за цінами на базові речі, хоч наші зарплати ще далеко не на тому рівні. В даний момент на першому місці подорожчання – комунальні тарифи, які злетіли на 18,7%. Ціни на медичні послуги теж не стоять на місці та збільшилися на 11,9% через підвищений попит. Освіта подорожчала на 12% – це частина звичного осіннього перегляду цін, пояснив фінансовий аналітик Андрій Шевчишин. Стосовно продуктів, то капуста вже подорожчала на цілих 208,8%, картопля – на 88,8%, морква – на 51%, а вершкове масло – на 24,9%.

Шахеди поцілили в енергетику: ДТЕК зробили термінову заяву

Енергетики, скріншот: YouTube
Енергетики, скріншот: YouTube

У суботу вранці, 2 листопада, російські війська здійснили підлу атаку на українську столицю та область. Стало відомо, що ранкова поразка транзитної високовольтної лінії на Київщині призвела до відключення світла у столиці. Частина будинків Голосіївського району залишилася без електрики. Енергетики оперативно протягом однієї години повернули світло. Сама високовольтна лінія потребує ремонту. Ще одне пошкодження розподільчих мереж призвело до відключення у Бучанському районі області. Вже об 11:47 вдалося повернути світло у всі будинки. Третє пошкодження мереж зафіксовано о 10:57 у районі Вишгороду. Енергетики продовжують ремонтні роботи.

Пенсії скоротять: яку категорію чекає неприємний сюрприз

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Доплата "чорнобильської пенсії" для непрацюючих пенсіонерів, які проживають у зоні відчуження, буде виплачуватись лише тим, хто дійсно жив там з 1986 по 1993 рік. Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа, розглядаючи поправки до законопроєкту про Державний бюджет на 2025 рік. Бюджетний комітет планує внести нову статтю, яка чітко регламентує умови виплати цієї доплати. Вона передбачає, що в 2025 році непрацюючі пенсіонери можуть отримувати доплату, якщо постійно проживали в зоні обов'язкового або гарантованого добровільного відселення з моменту аварії на Чорнобильській АЕС.