Батьки є учасниками навчального процесу, тому мають право ініціювати заміну вчителя чи класного керівника, якщо на це є вагомі причини.

Як проводиться процедура, розповів юрист Роман Бондаренко в інтерв'ю Новій українській школі.

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Відповідно до частини 2 статті 55 Закону України "Про освіту" батьки є учасниками освітнього процесу та можуть звернутися до директора школи з обґрунтованою пропозицією щодо заміни педагога.

Юрист зазначив, що батьки школярів мають право разом із директором знайти способи найкращого забезпечення інтересів дітей у навчальному закладі. При цьому він наголосив, що лише керівник закладу загальної середньої освіти може звільняти, переводити на іншу посаду, а також заохочувати чи притягати до дисциплінарної відповідальності працівників навчального закладу.

Популярні новини зараз
Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів Українцям перерахують субсидію: хто та чому отримає менше
Показати ще

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Якщо батьки мають обґрунтовані претензії до вчителя чи класного керівника, то вони можуть звернутися до адміністрації навчального закладу із пропозицією замінити педагога та надати відповідні аргументи. Своєю чергою, директор зобов'язаний розглянути таку пропозицію.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, Міністерство освіти підтримало нові правила для учнів: що заборонять у школах.

Також наш портал інформував, батьки бунтують проти 12 років навчання: коли діти будуть у школі більше і чому підлітків "відселять".

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, без черг та зайвих аналізів: українські діти проходитимуть шкільні медогляди за новими правилами.