В Україні готуються запровадити обов’язкову накопичувальну пенсійну систему, що дозволить громадянам самостійно накопичувати кошти на майбутню пенсію.

Міністерство соціальної політики вже розробило відповідний законопроєкт під назвою “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”. За умовами цього документа, кожен працівник і роботодавець повинен буде регулярно вносити обов'язкові платежі до державних або недержавних пенсійних фондів.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

На перших етапах заплановано поступове збільшення внесків. Протягом першого року працівникам доведеться відкладати 1% від заробітної плати, у другий рік – 2%, а в третій рік – 3%. Крім того, якщо працівник захоче накопичити більше, він матиме можливість робити додаткові внески. Роботодавці також зобов’язані робити такі внески, 1% на першому етапі, 2% у другому році і 3% у третьому.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

Популярні новини зараз
2025 року пенсіонерам додадуть по 300 грн: є одна умова Умовчали – отримали штраф: адвокатка попередила всіх військовозобов'язаних Можна суттєво заощадити: пенсіонерів звільнили від сплати обов'язкового податку Проігнорувати повістку вже не вийде: ТЦК замінить смартфон, введуть важливе правило
Показати ще

Система також поширюється на самозайнятих осіб, які тепер повинні будуть щомісяця сплачувати обов’язкові внески у фонд. Щоб уникнути можливих порушень, передбачено покарання для тих, хто не дотримуватиметься встановлених термінів сплати. У разі невиплати або затримки внесків, громадянин або компанія сплачуватимуть штраф у розмірі 20% від простроченої суми.

Людина, яка тримає гроші в руке
Людина, яка тримає гроші в руці

Це нововведення розглядають як крок до забезпечення стабільних пенсійних виплат у майбутньому, що допоможе знизити навантаження на державний бюджет та забезпечить пенсіонерів додатковим доходом.

Раніше ми повідомляли, щоб не залишитися без пенсії, українцям за кордоном запропонували кілька варіантів.

Пенсію підвищили але не для всіх- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, чому старенькі не залишають роботу, навіть коли на пенсії?