Українці активно обговорюють ситуації, коли військовозобов’язаних чоловіків доставляють до ТЦК просто з вулиці. Але що, коли ухилянт на момент затримання перебуває поруч із дитиною або вигулює собаку? Чи зупинить це правоохоронців, і хто подбає про дитину в разі арешту?

Незважаючи на те, що подібні випадки не надто часті, тема хвилює багатьох громадян, адже закон передбачає відповідальність навіть для тих, хто знаходиться зі своїми дітьми або тваринами. У поліції зазначають: від наявності поруч дитини закон не звільняє людину від відповідальності, а можливий арешт не змінюється.

ТЦК, воєнкоми, мобілізація \ фото Знай.UA
ТЦК, воєнкоми, мобілізація \ фото Знай.UA

Правоохоронці можуть діяти за загальними правилами, викликаючи ювенальну поліцію — спеціалізований підрозділ, який займається дітьми. За словами джерел у поліції, це дозволяє забезпечити безпеку дитини до моменту передачі її рідним чи опікунам. Однак, в подібних випадках важливо враховувати й інші обставини, зокрема, повітряні тривоги.

Адвокат Роман Сімутін пояснює, що затримання особи під час тривоги має свої ризики. Якщо батька забирають на фоні сирен, коли обоє мали йти до укриття, це може розцінюватись як залишення дитини в небезпеці, що вже має кримінальні наслідки. А як бути, якщо затримання відбулося під час вигулу собаки, а улюбленця залишили на вулиці без нагляду?

Популярні новини зараз
Одним – 1500 грн, а іншим наскребуть по 100 грн: як зміняться пенсії українців 2400 баксів за 2 українські копійки: чому колекціонери буквально билися через монетку Гроші для переселенців: як і коли отримати допомогу в грудні Військовий збір за новими правилами: з кого здиратимуть подвійну суму
Показати ще

У випадках, коли військовозобов’язаний вигулює домашнього улюбленця, законодавство не передбачає особливих дій щодо тварини. Водночас, залишення тварини на вулиці не підпадає під жорстоке поводження з нею, але може створити додаткові проблеми для правоохоронців. За можливості поліцейські можуть повідомити родичів або інших відповідальних осіб.

Правоохоронці мають обов’язок повідомити близьких родичів або опікунів дитини, якщо ухилянта затримали, а дитина опинилася без нагляду. В таких ситуаціях можуть бути викликані соцслужби, щоб забезпечити підтримку та допомогу дитині. Поліцейський протокол повинен містити інформацію про затримання та обставини події. У випадку халатності чи незабезпечення дитині безпеки з боку поліції, на правоохоронців можуть чекати звинувачення у службовому злочині.

Нагадаємо, уникнути мобілізації стане складніше: ТЦК, СБУ та поліція об’єднали сили

Раніше ми розповідали, що навіть ТЦК не чіпатиме: яких спеціалістів омине мобілізація

Також, повістка від ТЦК на пошті: коли українці можуть уникнути штрафу