Українці, які перебувають у Німеччині, можуть отримати фінансову допомогу на покриття витрат на оренду житла, звернувшись до програми громадянської допомоги Bürgergeld у центрі працевлаштування (Jobcenter).

Ось як організувати цей процес і які ключові кроки слід зробити, щоб забезпечити собі покриття витрат на житло?

Оформлення громадянської допомоги Bürgergeld

Першим кроком є звернення до місцевого Jobcenter для оформлення громадянської допомоги Bürgergeld. Після отримання підтвердження про її надання, українці можуть розраховувати на фінансове покриття орендної плати протягом першого року.

Отримання дозволу на оренду житла

Наступним важливим етапом є отримання письмового дозволу від Jobcenter на пошук житла. Співробітники центру можуть вказати, яку максимальну суму оренди можуть оплатити та які вимоги має відповідати квартира. Ці критерії залежать від міста, типу опалення та розміру будівлі. Важливо уточнити всі умови, оскільки вони варіюються залежно від центру працевлаштування.

Зазвичай Jobcenter не підтримує короткострокову оренду, а також варіанти з градуйованою орендою (Staffelmiete), тому ці нюанси слід враховувати під час пошуку квартири.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Оренда житла
Оренда житла

Заповнення Mietangebot (Пропозиція оренди)

Після вибору житла орендодавець має надати документ про пропозицію оренди (Mietangebot), де зазначаються всі характеристики житла та контактна інформація власника. Деякі Jobcenter можуть запропонувати бланк, який потрібно передати орендодавцю для заповнення.

Після отримання пропозиції оренди документ необхідно передати в Jobcenter, де фахівці перевірять його на відповідність встановленим умовам. Якщо квартира відповідає вимогам, Jobcenter надає письмове підтвердження про взяття витрат на себе, і лише тоді можна підписувати договір оренди.

Можливість отримати позику на заставу

Якщо у біженця немає можливості оплатити заставу за житло (Kaution), Jobcenter може надати позику (Darlehen) на цю суму. Проте кошти потрібно буде поступово повернути. Детальну інформацію щодо цього варто отримати в конкретному Jobcenter.

Покриття додаткових витрат

Jobcenter покриває не лише орендну плату, а й комунальні послуги, зокрема витрати на опалення. Однак на такі витрати встановлюються певні ліміти (angemessene Höhe), розмір яких можна дізнатися безпосередньо в центрі.

Нагадаємо, Польща пропонує Німеччині позбавити українських біженців виплат

Раніше ми розповідали, що українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила

Також, безкоштовного житла та виплат більше не буде: Франція позбавляє українців допомоги