Пенсійна система в Україні, за словами Сергія Гривка, депутата та члена комітету Верховної Ради із соцполітики та захисту прав ветеранів, зараз перебуває на порозі великих змін.

На зміну солідарній системі, яка вже не може впоратися з виплатами, розглядають накопичувальну модель – за задумом вона допоможе покращити якість життя українців на пенсії. Але процес не простий, і депутати все ще обговорюють, як краще впровадити такі зміни.

Пенсіонер, фото - The Sun
Пенсіонер, фото - The Sun

Один із варіантів, який зараз обговорюють: частина внесків йтиме на особисті пенсійні рахунки громадян. Ідея така – 2% від ЄСВ (єдиного соцвнеску) та 2% від ПДФО (податку на доходи фізосіб) можуть спрямовуватись на накопичувальні рахунки, а решта 20% від ЄСВ продовжать підтримувати солідарну систему, як і раніше.

Додатково українці зможуть за бажанням вносити додаткові внески на свої накопичувальні рахунки, що, як передбачається, збільшить їхнє майбутнє пенсійне забезпечення.

Популярні новини зараз
Більше жодної дистанційки: Міносвіти хоче повернути всіх за парти ТЦК виписав штраф українцю з відстрочкою через відсутність військового квитка: що вирішив суд Несподіваний поворот для водіїв: що відбувається з цінами на АЗС Обов'язкова процедура для пенсіонерів у 2025 році: ПФУ попередив усіх одержувачів виплат
Показати ще

Пенсіонери
Пенсіонери

Експерти стверджують, що без реформ пенсійна система просто не витримає. Наразі основне навантаження лежить на працюючих українцях, які своїми внесками підтримують пенсіонерів. Але в міру того, як чисельність працюючого населення знижується, а пенсіонерів стає більше, грошей не вистачає.

Тому запровадження накопичувальної частини – крок, який у майбутньому може дати українцям стабільні виплати та захистити від фінансових проблем у старості.

Нагадаємо, одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись

Раніше ми писали про те, що "Ощадбанк" блокує картки за переказ грошей: який "конкурент" потрапив під роздачу

Крім того, Знай.ua повідомляв, прокурорам піднімуть зарплати, тому що "вимушені" брати хабарі: "Не вистачає на життя"