Євген Дикий, який називає себе колишнім ветераном, запропонував кардинально змінити підхід до мобілізації. На його думку, потрібно встановити кримінальну відповідальність за ухилення від військового обліку та запровадити фіксовані терміни служби.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДикий сказав, що нинішня мобілізаційна система має багато проблем, які не вирішуються. Хоча прийняття закону у травні стало першим кроком до впорядкування обліку, цього недостатньо.
Він вважає, що необхідно прийняти два ключових рішення: визначити максимальний термін служби (для тих, хто вже на фронті, і тих, хто планує долучитися), а також ввести кримінальну відповідальність за ухилення від обліку.
За його пропозицією, військовозобов'язані мали б обирати між фіксованим терміном служби (наприклад, 4-5 років) або таким самим строком у виправній колонії. На його думку, такий вибір може мотивувати більше людей долучатися до армії.
"Є тільки одна проблема, за яку, на мою думку, відповідає армійське командування. Це те, що досі, немає гарантій, що завдяки рекрутингу ти дійсно опинишся саме у тій частині та на тій посаді. Поки це не гарантовано, звичайно, рекрутинг буде дуже сильно просідати. Коли обіцяють рекрутинг, а в реальності потім тебе можуть на рівні навчального центру перехопити і перенаправити в іншу частину і на абсолютно іншу військову спеціальність", — підсумував експерт.
Дикий також звернув увагу на проблему з рекрутингом. Вона пов’язана з тим, що новобранці не мають гарантій, що потраплять у бажану частину чи на відповідну посаду. Брак цих гарантій, за його словами, підриває довіру та бажання служити.
Нагадаємо, лише 1 з 25 хоче йти у бій: експерт про результат силової мобілізації ухилянтів
Раніше ми писали про те, що хто з чоловіків справді важливий для економіки: починається аудит "броней"
Крім того, Знай.ua повідомляв, чоловікам почали блокувати карти за неявку за повістками: штраф шалений