Прогули уроків школярами можуть обернутися для батьків штрафами, але основні наслідки відчуває сама дитина. Адже регулярна відсутність на заняттях впливає на її успіхи, мотивацію та майбутнє.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними міжнародних досліджень, кожен безпідставний пропуск створює прогалини в знаннях, які складно надолужити. Згідно з дослідженням PISA за 2018 рік, понад третина українських підлітків пропускали уроки без поважних причин. З початком повномасштабного вторгнення ця цифра лише зросла, що негативно впливає на успішність учнів.
Як прогули впливають на оцінки?
Чим більше дитина пропускає школу, тим важче їй наздогнати програму. Американські дослідники підтвердили, що школярі з частими пропусками мають нижчі оцінки, і навіть дошкільнята, які рідко відвідували садок, згодом вчаться гірше. Пропуски залишають слід і на майбутньому.
Чим небезпечні пропуски для майбутнього?
За даними дослідження шотландського університету Стратклайд, навіть 5 днів прогулу в 10 років підвищують ризик залишитися без роботи в дорослому віці. Постійні пропуски знижують мотивацію до навчання і підвищують ризик проблемної поведінки.
Американський проєкт Attendance Works, який понад 20 років досліджує вплив пропусків на успішність, наводить такі факти:
- пропуски на початку року часто повторюються впродовж усього навчального року;
- прогули більше 10% занять впливають на оцінки, навіть якщо це лише 2 дні на місяць;
- після пандемії Covid-19 хронічні відсутності подвоїлися;
- середня школа показує, що хронічні прогули – головний показник ризику покинути школу.
Штрафи для батьків за прогули
У різних країнах по-своєму карають батьків за відсутність дітей на уроках. У Великій Британії штрафи можуть сягати 80 фунтів, а в разі систематичних прогулів навіть є ризик втрати батьківських прав. В Німеччині поліція в аеропортах перевіряє причину пропусків під час навчального року.
В Україні теж передбачені штрафи, якщо дитина пропустила понад 10 днів без поважних причин, школа звертається до служби у справах дітей, а звідти – до поліції. Штраф може становити від 850 грн, а при повторному зверненні – від 1700 грн.
Раніше ми повідомляли, українцям пояснили, чому дистанційка руйнує систему освіти?
На Тернопільщині директор школи змусив дітей прогуляти навчання- детальніше на Знай.ua.