З 2027 року на українських школярів чекають значні зміни у старших класах. У рамках реформи профільної школи, яка розпочнеться вже за кілька років, учні отримають можливість обирати між академічним і професійним напрямками навчання, що дозволить їм готуватися до університету або опановувати професію швидше, повідомляє прес-служба МОН.

Згідно з нововведеннями, після 9 класу школярі будуть змушені обрати свій подальший шлях у навчанні. Академічний ліцей стане платформою для тих, хто прагне вступити до університету, і запропонує поглиблене вивчення профільних предметів, таких як STEM-дисципліни, мовно-літературні або соціально-гуманітарні науки. При цьому учні матимуть можливість обирати додаткові предмети на свій розсуд, що дозволить створити індивідуальний освітній шлях.

Школярі. Фото Freepik
Школярі. Фото Freepik

Для тих, хто планує швидше вийти на ринок праці, професійні ліцеї стануть найкращим вибором. Тут школярі зможуть здобути середню освіту та одночасно опанувати професію, що дозволить одразу після випуску почати працювати. Вибір предметів також залежатиме від обраної професійної сфери, а в майбутньому учні зможуть вступити до коледжу або продовжити освіту у виші.

Однією з основних змін стане впровадження 12-річного навчання замість 11 років. Це забезпечить кращу підготовку учнів до подальшого навчання або роботи, надаючи їм більше часу для вибору та поглибленого вивчення необхідних предметів.

Популярні новини зараз
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Уже у 2025 році по всій Україні стартує пілотування нових підходів до навчання у відібраних 30 ліцеях-амбасадорах. Вони допомагатимуть готувати інших педагогів до змін, тестуватимуть нові навчальні матеріали та розроблятимуть вибіркові курси.

Нагадаємо, школярам обіцяють безкоштовні обіди, але до цього ніхто не готовий: що буде з харчуванням

Раніше ми розповідали, що систему освіти чекають великі реформи: як вплинути може кожен

Також, як планують змінити НМТ у 2025 році