З вересня старшокласники в Україні вивчають предмет "Захист України" за новою програмою, яка включає практичні навички надання першої медичної допомоги, управління безпілотниками, а також вміння реагувати на стресові та надзвичайні ситуації.

Ці зміни стосуються всіх учнів, без поділу за гендером. Про це розповіла заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова в інтерв'ю РБК-Україна.

Що змінюється в програмі? Уроки "Захисту України" тепер охоплюють практичні аспекти, де кожен учень незалежно від статі навчається ключовим навичкам, важливим для безпеки та виживання. Особливу увагу приділено інноваційним підходам- вивчення відбувається не через старі плакати, а з використанням сучасного обладнання. Учні зможуть тренуватися на спеціальних технологічних платформах, адаптованих до їхніх потреб, у тому числі у гейміфікованому форматі, що робить процес навчання цікавим.

Школярі на уроці
Школярі на уроці

Нові центри навчання. В Україні вже створено 887 центрів для навчання старшокласників, куди приходять учні з кількох шкіл. Такі центри обладнані всім необхідним для практичних занять, включаючи технічні засоби для відпрацювання навичок.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Зміна філософії навчання. МОН очікує, що новий підхід до предмета змінить розуміння учнів про відповідальність та важливість захисту своєї країни. Відтепер захист України — це не просто обов'язок, а частина виховання на цінностях.

Раніше ми повідомляли, школярам оновили систему навчання.

У школах впровадять нові предмети- більш детально на Знай.ua.

Нагадаємо, уроки "Захист України" в українських школах, що там відбувається насправді?