Українське Міністерство освіти й науки кардинально змінює процес розробки та перевірки підручників для школярів. Відтепер відповідальність за експертизу та підготовку навчальних матеріалів перейде до Українського інституту розвитку освіти, замінивши Інститут модернізації змісту освіти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе рішення продиктоване необхідністю уникати серйозних помилок, як це сталося нещодавно, коли на карті в підручнику з української мови для 7 класу не зобразили Крим.
Заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова в
"Зміст підручників нерідко не відповідає концепції НУШ і лише поверхнево маскує старий підхід під новий. Це ми хочемо змінити, щоб забезпечити якісне й сучасне навчання для дітей", — зазначила Кузьмичова.
Зміни у підході до навчальних матеріалів – це лише частина великих освітніх реформ. У 2025 році в Україні планують запровадити обов’язкове навчання з урахуванням різних категорій учнів, враховуючи формат отримання знань та місцеперебування. Війна спричинила значні втрати в освітній інфраструктурі: 3524 заклади постраждали, з них 360 зруйновані повністю.
Зараз 84% шкіл в Україні працюють у змішаному або очному форматі, а 14% закладів через близькість до фронту вимушені залишатися на дистанційному навчанні. Надія Кузьмичова також підкреслила необхідність будівництва протирадіаційних укриттів у школах, що дозволять учням не тільки сховатися під час повітряних тривог, але й продовжувати навчання.
Нагадаємо, школярі ще й досі бояться: педагог розкрив приховану проблему української освіти
Раніше ми розповдали, що діти відмовляються їсти: батьки б'ють на сполох через якість шкільного харчування