Залужний розкритикував мобілізацію: досі принципи з часів Петра I

Валерій Залужний, фото: скріншот з відео
Валерій Залужний, фото: скріншот з відео

Головнокомандувач ЗСУ у відставці Валерій Залужний під час виступу в Chatham House у Лондоні розповів, що Україна досі використовує стару систему мобілізації. Причина проста — немає достатньо часу для її реформування. Залужний зазначив, що хоча країна будує демократію ще з 2013 року, підходи до мобілізації залишаються радянськими. Він також додав, що в демократичних країнах питання мобілізації сприймається неоднозначно, оскільки ця система передбачає певні обмеження. Зараз Україна змушена користуватися старою схемою, але в майбутньому, на думку Залужного, країна має перейти до іншої моделі.

Вода під час блекауту: що чекає на українців у разі довготривалого вимкнення світла

Тарифи на воду / фото: Pixabay
Тарифи на воду / фото: Pixabay

Популярні новини зараз
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще
Комунальне підприємство "Черкасиводоканал" готове до складних викликів та має достатньо генераторів, щоб забезпечувати місто водопостачанням і водовідведенням навіть за умов відключення електрики. Якщо електропостачання зупиняється на окремих насосних станціях, їх оперативно підключають до генераторів, що дозволяє продовжити їхню роботу. Проте відновлення після вимкнень потребує часу й зусиль – це не лише вмикання кнопки, а комплексні ремонтні заходи. У разі екстрених ситуацій питну воду підвозитимуть автоцистернами.

Нові правила бронювання: українцям назвали три кроки до відстрочки.

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube
Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

Українці можуть отримати відстрочку від мобілізації, якщо виконають певні умови, передбачені законом. Однією з основних підстав для відстрочки є наявність бронювання. У цьому випадку військовозобов’язаний переводиться на спеціальний військовий облік, що дає йому можливість тимчасово уникнути призову. Процедура бронювання тепер стала простішою завдяки інтеграції з порталом "Дія". Однак для того, щоб це переведення на спецоблік відбулося автоматично, потрібно виконати три важливі умови.

Українських пенсіонерів попередили про "колючі" штрафи: кого покарають насамперед

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Багато українських пенсіонерів уже зіштовхнулися зі штрафами від Пенсійного фонду. Важливо розібратися, через які саме дії чи бездіяльність громадяни можуть втратити частину своїх заслужених виплат. Важливо розуміти, що українські пенсіонери можуть втрачати частину пенсійних виплат внаслідок штрафних санкцій. Штрафи передбачені, якщо пенсіонер вчасно не повідомить Пенсійного фонду про важливі зміни в особистому статусі. Це передбачено ст.16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Виїзд юнаків закордон: ДПСУ оприлюднили важливу інформацію

Перетин кордону жінками. Фото: youtube
Перетин кордону жінками. Фото: youtube

Представник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко спростував заяву міністра освіти про нібито масовий виїзд молоді за кордон. За його словами, кількість виїздів із України не демонструє значного зростання, а загальний пасажиропотік залишається на стабільному рівні. Демченко сказав, що прикордонна служба не збирає статистику щодо перетинів кордону за віком чи статтю, тому неможливо надати точні дані про те, скільки саме молодих людей покидають Україну. Водночас він зазначив, що юнаки та дівчата віком 16–17 років не мають жодних обмежень на виїзд за кордон, тому можуть перетинати кордон у вільному порядку.