Існують суворі рамки, за які не можуть виходити військовослужбовці ТЦК під час спілкування з військовозобов'язаним. Про це розповів керівник юридичної компанії Марко Коломоєць у коментарі "Суспільному".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСпівробітники поліції, а також ТЦК та СП мають право перевіряти військово-облікові документи у будь-яких громадських місцях. Якщо людина таких документів надати не може, то це вже порушення. Проте інформацію про громадянина можуть перевірити у базі "Оберіг".
Військовослужбовці ТЦК можуть виписати військовозобов'язаному повістку або доставити до територіального центру комплектування. При цьому вони не можуть застосовувати силу або виписувати штрафи на місці.
"Застосовувати фізичну силу, накладати на вас штрафи на місці — немає на це права у працівників поліції і представників ТЦК та СП", – попередив юрист.
Крім того, представники ТЦК та СП не мають права забирати особисті речі людини або обмежувати її в чомусь.
Куди звертатися, якщо порушуються права
Якщо людина припускає, що представники ТЦК перевищують свої обов'язки, то вона може звернутися до поліції, військової служби правопорядку або до ДБР.
Якщо ж військовозобов'язаний підозрює у порушенні співробітників поліції, йому слід звернутися до Державного бюро розслідувань зі спеціальною заявою про скоєння злочину та надати відповідні докази.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, нові правила бронювання: українцям назвали три кроки до відстрочки.
Також наш портал інформував, будуть покликані у двох випадках: нові правила мобілізації чоловіків віком понад 50 років.
Крім того, ми писали, "Сигнали є": у Верховній Раді розповіли, чи збираються знижувати призовний вік.