Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками, є дуже важлива інформація. В Україні сім'ям рекомендують скоротити використання енергоємних приладів, таких як електробойлери та електричні обігрівачі, особливо під час пікових навантажень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГромадянам радять максимально вибирати енергоефективні прилади та використовувати держпрограми для переходу на альтернативні джерела енергії.
Про це стало відомо завдяки повідомленню Міністерства енергетики України.
Так, одним із основних способів зниження навантаження на мережу є обмеження використання електроприладів, особливо під час пікових годинників.
Насамперед українцям радять зменшити або зовсім відмовитися від використання електробойлерів, якщо в будинку є централізоване гаряче водопостачання. Це тим, що електробойлери споживають велику кількість електроенергії, що може чинити додатковий тиск на енергосистему в період дефіциту.
Подібна ситуація стосується і електричних обігрівачів, таких як радіатори, конвектори та "тепла підлога". Уряд закликає використовувати газові обігрівачі та інші альтернативні джерела тепла, щоб мінімізувати використання електричних приладів.
Також енергетики радять по можливості уникати використання електрочайників та мікрохвильових печей, особливо коли вдома є газова плита. Якщо домогосподарство має лише електричну плиту, слід вибирати режими мінімальної потужності, щоб не перевантажувати мережу.
Сучасні індукційні плити більш енергоефективні порівняно із звичайними електроплитами, оскільки вони нагрівають їжу швидше та використовують менше електроенергії.
Купуючи нову побутову техніку, експерти рекомендують звертати увагу на клас енергоефективності. Найбільш енергозберігаючі моделі відзначені маркуванням від A+ до A+++, і вибір саме таких приладів дозволяє скоротити витрати електроенергії на 20-50% порівняно з менш ефективною технікою категорій В та С.
Значне скорочення споживання може бути досягнуто з допомогою переходу на світлодіодне (LED) освітлення замість традиційних ламп розжарювання. Наприклад, LED-лампи споживають до 10 разів менше енергії, що робить їх економічним рішенням для дому.
Важливо також вимикати прилади та зарядні пристрої, які не використовуються, оскільки навіть у режимі очікування техніка продовжує споживати певну кількість електроенергії.
Також слід розглянути можливість підключення двотарифного обліку електроенергії. Це дозволить знизити навантаження на мережу під час пікового годинника та заощадити, використовуючи електроприлади вночі, коли діє знижений тариф.
Нагадаємо, в Україні переконливо "поважчали" платіжки за комуналкою: за що тепер платимо більше.
Раніше повідомлялося, українці стануть ще біднішими: як інфляція посилила тиск на гаманці.
Також, дрова на опалювальний сезон: які ціни напередодні холодів.