Військовослужбовці ТЦК почали більш активно проводити інформування військовозобов'язаних громадян та перевіряти документи у громадських місцях.

Юрист Дмитро Франчук у коментарі "РБК-Україна" розповів, що можна і що не можна робити при зустрічі з ТЦК.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Якщо представники ТЦК зупинили людину у громадському місці, то не варто уникати спілкування з ними, оскільки це може погіршити ситуацію та призвести до серйозних юридичних наслідків.

Також Дмитро Франчук радить не підписувати повістку без попередньої перевірки даних.

Популярні новини зараз
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Показати ще

"Не підписуйте нічого без перевірки – якщо вам видають повістку, спершу перевірте всі дані й переконайтесь, що вона заповнена правильно. У разі сумнівів відмовляйтесь від підпису до з'ясування деталей", - зазначив юрист.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Також не вітається агресивна поведінка чи опір – це може бути використано проти військовозобов'язаного. За прохання надати документи варто зробити це, а не конфліктувати.

Юрист наголосив, що військовослужбовці не можуть вчиняти дії, пов'язані з примусом, тиском чи погрозами. Вони протиправні та можуть бути оскаржені в суді.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, масові облави ТЦК: де і як вручатимуть повістки під час мобілізації.

Також наш портал інформував, що українцям видають недійсні довідки ВЛК: як не потрапити під мобілізацію через помилки лікарів.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що українця відправили на фронт наступного дня після оновлення даних: через 2 години вже потрапив під обстріл.