Стан послуг теплокомуненерго (ТКЕ) у багатьох містах України є вкрай незадовільним, а сама система потребує великих інвестицій. Ще до повномасштабної війни Асоціація ТКЕ повідомляла, що понад 14 тисяч кілометрів тепломереж потребують заміни, а втрати тепла в них сягають 40-50%.

Якщо додати до цього тепловтрати у багатоквартирних будинках, масштаби проблеми стають очевидними. Українці не можуть самостійно відмовитися від централізованого опалення без рішення органів місцевого самоврядування (ОМС). Про це пишуть в телеграм-каналі.

Багатоповерховий будинок / фото: Instagram
Багатоповерховий будинок / фото: Instagram

Наприклад, у Дніпрі влада відмовилася від ремонту теплотраси, залишивши 1000 будинків самостійно шукати інші джерела опалення. У той же час у деяких містах, як-от у Тернополі, місцева влада навіть сприяє переходу на індивідуальне опалення (ІО), створюючи спеціальні програми підтримки.

Вирішення цієї проблеми потребує значних коштів, які не можуть забезпечити ні держава, ні місцеві громади. Для модернізації системи ТКЕ необхідно залучити великі інвестиції, як це зробила Польща.

Популярні новини зараз
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ
Показати ще

Прорив теплотраси в Києві, Уніан
Прорив теплотраси в Києві, Уніан

Там для відновлення теплової інфраструктури залучили близько 160 мільярдів євро з бюджету ЄС, і це не було зроблено за рахунок підвищення тарифів, як часто пропонували українські реформатори з 2015 року.

Нагадаємо, відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати

Раніше ми писали про те, що квартплата підскочить на 30%: які будинки постраждають найбільше

Крім того, Знай.ua повідомляв, ціни на воду злетіли в багатьох містах: хто наказав дерти більше грошей