Верховна Рада проголосувала за закон, який збільшує військовий збір та вносить кілька інших змін до оподаткування. Українці вже звикли до того, що будь-яке підвищення податків зазвичай супроводжується зростанням цін, тож багато хто готується "затягувати пояси".

Але чи справді варто очікувати на стрибок цін? Нацбанк упевнений, що ні. За їхніми прогнозами підвищення податків практично не вплине на вартість товарів.

Люди на продуктовому ринку
Люди на продуктовому ринку

Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук у підкасті для "Центру економічної стратегії" пояснив, що бюджетні надходження від нових податків повернуться в економіку, не створюючи додаткового тиску на ціни:

"Ми дійшли висновку, що більшість податкових ініціатив матиме переважно близьке до нейтрального впливу на ціни. Це пояснюється тим, що через підвищення оподаткування доходів додаткові бюджетні ресурси повертатимуться в економіку, не чинячи значного тиску на попит та ціни".

Популярні новини зараз
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Гороскоп на 20 листопада для всіх знаків Зодіаку: як провести середу без стресів Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Гривня
Гривня

До того ж, у звіті НБУ за липень йдеться, що вплив податкових ініціатив на інфляцію буде мінімальним.

Економісти із цим загалом згодні, повідомляє "Коротко про". Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, вважає, що підвищення військового збору не пов'язане із зростанням цін. Так, кількість підприємців, які займалися "відмиванням грошей", може зменшитись, але на ціни це не вплине.

Більше того, він припускає, що попереду на нас чекає збільшення ПДВ, і ось тоді справді можна очікувати подорожчання.

Банківська карта, фото: ua.news
Банківська карта, фото: ua.news

Аналітик Данило Монін вважає, що головна причина зростання цін – це акцизи на пальне, а не військовий збір. Збільшення вартості палива, за його словами, найбільше вдарить найдешевшими товарами, оскільки їх доставка становить значну частину ціни.

Щодо військового збору, то його зростання з 1,5% до 5% означає, що працівники отримуватимуть на руки менше грошей. Це, у свою чергу, може знизити попит на товари та послуги, що навіть стримає інфляцію.

Тож панікувати через зростання цін поки що не варто. Найпомітніше підвищення податків стосуватиметься банків, але вони впораються, не перекладаючи ці витрати на споживачів.

Поспішаємо повідомити, ухилянтам пропонують 50% знижки: подробиці нового законопроекту

Раніше ми писали, хочете зарплату – зачекайте кілька місяців: monobank заблокував картку через переказ

Крім того стало відомо, як платити за комуналку зі знижкою: українцям показали алгоритм