Якщо ви змушені були залишити свій будинок через війну і зареєструвалися як ВПО, то вам все одно нараховуватимуть оплату за комунальні послуги за місцем прописки – опалення, електрика, газ, воду. Але є спосіб призупинити це і не збирати борги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє "Суспільне Донбас", під час військового стану не можна стягувати борги за комуналку, якщо вони з'явилися після 24 лютого 2022 року. А ось борги, накопичені до цього моменту, можуть стягнути примусово.
Вам дадуть попередження, і якщо ви не сплатите протягом 30 днів, можуть обмежити або взагалі відключити послуги.
Не платити за комунальні послуги можуть:
- ВПО;
- Люди, які перебувають на лікуванні;
- Військовослужбовці;
- Ті, хто зараз за кордоном;
- Власники житла, зруйнованого чи пошкодженого через бойові дії;
- Люди, які відбувають покарання.
Щоб призупинити нарахування, потрібно надати комунальним службам документи: заяву, довідку про нове місце проживання, документ про лікування чи військову службу, підтвердження перебування за кордоном чи довідку ВПО.
Якщо ваш будинок знаходиться на окупованих територіях, зруйнований або пошкоджений, опалення вам теж не нараховуватимуть. Але якщо в будинку є лічильники, їх показання однаково потрібно передавати. Якщо цього не робити, розрахунок оплати здійснять за середнім споживанням за попередні місяці.
Без лічильників ситуація складніша – нарахування будуть проводити за нормативами, і важливо повідомити комунальників, що ви змінили місце проживання.
Якщо виникають проблеми або порушують ваші права як споживача комунальних послуг, можна звернутися до постачальника або зателефонувати до Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за телефоном: +380 (44) 204-48-27, (044) 207-19-31.
Нагадаємо, як діти на тривалому лікуванні в Україні можуть продовжувати навчання: поради та програми
Раніше ми писали про те, що військовим доступні кредитні пільги: як можна скористатися
Крім того, Знай.ua повідомляв, українцям з дітьми видають екстрену фінансову допомогу: як сім'ї отримати 54 тисячі