Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що останнім часом в Україні встигли значно зрости тарифи на комунальні послуги. І водночас прискорюється інфляція. У вересні показник інфляції досяг 8,6%, і це більше, ніж у серпні на 7,5%.

Так, за період з вересня 2023 року по вересень 2024 року загальне підвищення тарифів склало 18,7%. Однак зростання торкнулося не всіх послуг. Зокрема вартість електроенергії підскочила на 63,6%, тоді як ціни на деякі інші послуги залишилися незмінними.

Важливо розуміти, що у деяких випадках підвищення стосується лише бізнесу.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

За докладною інформацією від представників Держстату, подорожчання торкнулося таких послуг:

Популярні новини зараз
Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Показати ще

- Управління багатоквартирними будинками – на 9,8%;
- Вивіз сміття – на 5,1%;
- утримання та ремонт житла – на 4,4%.

Однак тарифи на низку послуг залишилися на колишньому рівні, зокрема: водопостачання; водовідведення; природний газ; гаряче водопостачання та опалення.

Платіжки. Фото: скрін youtube
Платіжки. Фото: скрін youtube

Поряд із зростанням комунальних тарифів фіксується прискорення інфляції. У вересні 2024 року її рівень досяг 8,6%, що є вищим показником порівняно з 7,5% у серпні.

За словами Данила Гетьманцева, голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики, це найвищий рівень річної інфляції за останні 13 місяців.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

За місяць із серпня по вересень продукти подорожчали на 1,8%. Найбільше зросли ціни на:

- яйця (+12,1%);
- Овочі (+3,8%);
- олія (+3,6%).

Серед непродовольчих товарів та послуг значно подорожчали освіта (+10%) та сезонні товари, наприклад одяг та взуття (+7,8%). Незважаючи на підвищення акцизів, паливно-мастильні матеріали за місяць подорожчали лише на 1%.

Нагадаємо, як зменшити витрати на опалення: "Газмережі" дали поради на зиму.

Раніше повідомлялося, кубометр води коштуватиме дорожче 100 гривень: чекайте на астрономічні платіжки.

Також, платитимемо дарма? Чи вирішать надхмарні тарифи проблеми водоканалів.