За попередньою інформацією, 2024 року для українців пройде останній перехід на зимовий час. Після таких маніпуляцій ми більше не переводитимемо годинник, ні навесні, ні восени. Давайте разом розбиратися, коли це станеться.

Влітку 2024 року парламент скасував переведення годинників. Щороку українці переходили на зимовий час останньої неділі жовтня. 2024 року це буде 27 жовтня. Рівно о 04:00 потрібно перевести стрілки годинника на 1 годину тому. Тобто якщо це було 04:00, то стане 03:00. Таким чином, у нас з'явиться одна "зайва" година для сну.

Про це стало відомо завдяки сюжету ранкового шоу одного з українських телеканалів.

Переведення годиннка, фото: Знай.ua
Переведення годиннка, фото: Знай.ua

Звичайно, сучасний годинник, смартфони, ноутбуки та інші пристрої переводять стрілки автоматично. Тому перекладати вручну доводиться лише механічний годинник. Найскладніше щороку — не запізнитися на поїзд чи маршрутку, адже всі транспортні засоби відбувають та прибувають у новий час.

Популярні новини зараз
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ
Показати ще

Після скасування переведення годинника думки щодо доцільності такого рішення серед українців розділилися. Не всі залишилися задоволені тим, що в Україні назавжди залишиться "зимовий" час. Справа в тому, що в такому разі у східних областях нашої країни (а саме Луганська, Донецька та частина Запорізької області) влітку сонце вставатиме вже о 3-й годині ночі, а от сідатиме за горизонт о 9-й годині вечора. У західних областях, навпаки, дуже рано темнітиме взимку.

Схід сонця. Фото: Instgaram
Схід сонця. Фото: Instgaram

Для економіки, кажуть деякі фахівці, зимовий час також не дуже вигідний. Адже підприємства розпочинатимуть і закінчуватимуть роботу пізніше, а це означає, що працівникам доведеться повертатися додому вже у темряві. Все це, упевнені експерти, призведе до зниження загальної продуктивності.

Після переходу на зимовий час 2024 року Україна залишиться у часовому поясі GMT+2.

Переведення годин, фото: Знай.ua
Переведення годин, фото: Знай.ua

Як впливає переведення годинника на організм: способи підготуватися

А ось медики задоволені скасуванням, адже переведення годинника негативно впливає на організм людини. Однак слід ретельно підготуватись до останнього переходу на зимовий час.

Зокрема, кажуть лікарі, після переведення стрілок годинника зростає кількість депресій, серцевих нападів, порушень сну, самогубств, підвищення тиску тощо.

Не забудьте заздалегідь підготуватися до цього. Фахівці радять за кілька днів до останньої неділі жовтня (27 жовтня 2024 року) почати лягати раніше, ніж звикли. Також краще в цей період відмовитися від алкоголю, куріння. Намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі, гуляти, медитувати, пити трав'яний чи зелений чай, а також менше нервувати.

Нагадаємо, гемоглобін підніметься і без м'яса: які продукти багаті на залізо, рятівні рецепти.

Раніше повідомлялося, жуй і стрункішою: як жуйка може допомогти скинути зайві 5-7 кг.

Також, немає після 6, щоб схуднути - це не міф? Відома фітнес-тренер назвала головне правило стрункості.