Навіть після проведення реформ територіальні центри комплектування збережуть за собою функцію примусової мобілізації. Про це повідомив Олексій Бежевець, уповноважений з питань рекрутингу Міністерства оборони України, в інтерв'ю
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБежевець пояснив, що у випадку добровільного набору громадян до окремих військових підрозділів можливе уникнення ТЦК, але під час примусової мобілізації військовозобов'язаних їхня роль залишається ключовою. Навіть у разі реформування, функції примусової мобілізації потребуватимуть виконання, і роль ТЦК в цьому процесі залишатиметься важливою.
За словами представника Міноборони, мобілізація не може будуватися виключно на добровільних засадах, оскільки включає елементи адміністративного примусу та кримінальної відповідальності для тих, хто ухиляється від військової служби. Це стосується громадян, які не мають відстрочок або бронювань і зобов’язані виконувати свій громадянський обов’язок, але не роблять цього.
Бежевець також додав, що, крім мобілізаційної функції, ТЦК відіграють важливу роль у наданні соціальної підтримки військовим та виконанні інших державних завдань. Тож навіть за умов реформування система примусової мобілізації залишатиметься невід’ємною частиною оборонної стратегії України.
Процес реформування ТЦК передбачає певні зміни в їхній структурі та функціонуванні. Однак, як зазначає Бежевець, незалежно від переформатування, структура, яка відповідатиме за примусову мобілізацію, залишиться необхідною.
Нагадаємо, часу дали зовсім мало: ТЦК скоротив терміни явки за повісткою
Раніше ми розповідали, що непорозумінь з ТЦК має стати менше: які правила посилять контроль
Також, ухилянтів дістануть все одно: як ТЦК мобілізуватиме українців без прописки