Міністерство освіти і науки України продовжує вдосконалювати освітні програми для 5–7 класів Нової української школи. На своєму офіційному сайті МОН опублікувало оновлені навчальні плани для кількох ключових освітніх галузей, розроблені на основі чинних модельних програм.

Оновлення торкнулися природничої, мовно-літературної, математичної та мистецької галузей, а також міжгалузевого інтегрованого курсу "Драматургія і театр". Метою цих програм є забезпечення учнів базовими знаннями та можливістю надолужити навчальні втрати, що виникли через пандемію COVID-19 та повномасштабну війну.

Кожна програма чітко визначає кількість навчального часу для вивчення кожної теми, орієнтуючись на ключові тематичні блоки, які відповідають Державному стандарту базової середньої освіти. Автори програм наголошують, що нововведення розраховані на мінімальну кількість годин, необхідну для досягнення результатів навчання.

Вчитель на уроці
Вчитель на уроці

Необхідність оновлення програм виникла через зміни у Типовій освітній програмі для 5–9 класів. МОН прагне забезпечити доступ учнів до якісної освіти, зокрема, враховуючи потреби учнів з різних регіонів країни.

Популярні новини зараз
Окрім комісій і відсотків: "Ощадбанк" попередив про нові правила списання коштів Літні українці можуть залишитися без пенсії: кого прирекуть на голодну старість Українців почнуть викликати до суду: обиратимуть наосліп, за неявку – непосильні штрафи Літнім українцям підкинуть грошей: як збільшиться пенсія в залежності від віку
Показати ще

Нова структура дозволить учителям краще планувати навчальний процес та інтегрувати різноманітні навчальні види діяльності. Це допоможе учням не лише засвоювати необхідний матеріал, але й компенсувати можливі прогалини в знаннях, що утворилися через зовнішні виклики останніх років.

Оновлені програми почнуть діяти вже з наступного навчального року, але вчителі мають можливість використовувати їх вже зараз, при плануванні навчального процесу.

Нагадаємо, батьки запідозрили "совок" в українських школах: "Які ще козачата-октябрята?"

Раніше ми розповідали, що школярів можуть відправити на дистанційку: у Міносвіти назвали умову

Також, пояснювальна записка у школу: що обов'язково мають вказати батьки