Малозабезпечені українці можуть отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг у вигляді субсидії. Однак існує ціла низка причин, коли у призначенні виплат можуть відмовити. Ці причини визначено постановою Кабміну №848.

Субсидія може бути призначена, якщо домогосподарство має заборгованість за комунальні послуги. Приводом для відмови є прострочений більш як на три місяці борг на суму понад 680 гривень.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Відмовити у допомозі можуть, якщо у складі домогосподарства є повнолітні особи, які не мають офіційного доходу та не сплачували протягом 3-х місяців ЄСВ. Це правило не поширюється на пенсіонерів, студентів та офіційно безробітних громадян.

Площа житла може стати причиною відмови у допомозі. Виплати можуть не призначити, якщо площа квартири перевищує 130 квадратів, а площа будинку – 230 квадратів. Але в цьому випадку бувають винятки, наприклад багатодітні сім'ї.

Популярні новини зараз
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни 2025 року пенсіонерам додадуть по 300 грн: є одна умова
Показати ще

Субсидія. Фото: скрін youtube
Субсидія. Фото: скрін youtube

Майновий стан грає щонайменше значної ролі. Якщо людина має автомобіль у віці менше ніж 5 років або два автомобілі, яким менш як 15 років, субсидія не призначається. Відмовлять і за наявності депозиту на суму від 100 тисяч гривень або при купівлі на суму понад 50 тисяч гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, допомога від ООН на опалювальний сезон: чи враховується при оформленні субсидії.

Також наш портал інформував, рахунки оформлені на людину, яка не живе у квартирі: українцям сказали, чи можна отримати субсидію.

Крім того, ми писали, українцям дозволили купити стаж, якого не вистачає для пенсії: озвучено ціни на жовтень 2024 року.