Деякі українські пенсіонери мають можливість отримати свою пенсію наперед за цілих шість місяців! Це стосується тих, хто планує залишити Україну та виїхати на постійне місце проживання за кордон.

Як повідомляє Пенсійний фонд України, якщо пенсіонер вирішив виїхати за кордон на ПМП, він може подати заяву та отримати свою пенсію на пів року наперед. Згідно зі статтею 51 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", така виплата проводиться перед самим виїздом, починаючи з наступного місяця після зняття з обліку за місцем проживання.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Що потрібно зробити для отримання пенсії наперед?

Пенсіонерам, які збираються на постійне проживання за кордон, необхідно особисто звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України. При собі потрібно мати:

Популярні новини зараз
Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще
  • Заповнену заяву на виплату.
  • Паспорт громадянина України з відміткою про виїзд на постійне місце проживання за кордон або інший документ, що підтверджує цей статус.
  • Довідку про зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

Паспорт / фото: Укрінформ
Паспорт / фото: Укрінформ

Як надходять кошти?

Після подання заяви, сума пенсії за шість місяців буде зарахована на пенсійну картку одразу перед від’їздом. Це зручно для тих, хто хоче мати певний фінансовий запас на перших етапах життя за кордоном.

Пенсіонерка з телефоном в руках
Пенсіонерка з телефоном в руках

Тож, якщо ви пенсіонер і плануєте виїзд на ПМП, не забудьте скористатися цією можливістю та отримати свою пенсію наперед!

Раніше ми повідомляли, десять окладів при виході на пенсію, як отримати одноразову виплату?

Гучні зміни у пенсійній системі- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як отримати соціальну допомогу без стархового стажу в Україні?