У понеділок, 7 жовтня, згадують святого Сергія Печерського, а також мучеників Сергія і Вакха. У народі вважається, що саме із цього моменту починається зима.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Київській Русі 7 жовтня вранці селяни насамперед вирушали годувати худобу, і лише потім сідали снідати.
Існувала традиція, що піч повинен розтопити наймолодший член сім'ї – таким чином можна залучити до родини багатство та процвітання.
У вир з водою опускали бочки із засоленими огірками. Таким чином зберігали припаси, які діставали лише навесні, коли танув лід.
7 жовтня жінки вмивалися кислим молоком, вірячи, що таким чином вони зможуть зберегти красу. Потім пов'язували хустку, яка мала допомогти врятуватися від головного болю на цілий рік.
Народні прикмети на 7 жовтня
- Якщо сніг випав, то буде рання зима
- Якщо сніг випав, але на деревах залишилося листя, то до зими ще далеко
- Сніг випав 7 жовтня – зима настане за 30 днів
- Якщо дитина народилася 7 жовтня – це погана прикмета
- Якщо 7 жовтня хороша погода, то такою буде протягом трьох наступних тижнів
Що не можна робити 7 жовтня
7 жовтня, як і будь-якого іншого дня, Церква виступає проти сварок, лихослів'я, пліток, наклепу та засудження, а також заздрості, жадібності, помсти та розпачу. Не слід відмовляти тим, хто просить допомоги.
Народні прикмети дня не радять у цей день переносити заплановані справи – можуть не вдасться. Також у народі вірять, що на Сергія не варто займатися випічкою – місити тісто, сіяти борошно, пекти чи смажити – інакше не буде матеріального благополуччя.
Нагадаємо, що Покровська, Димитрієвська та Михайлівська: коли відзначають батьківські суботи у 2024 за новим календарем.
Раніше ми повідомляли все про сорокоуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.