В Україні долар США залишається однією з найпопулярніших валют, і багато громадян зберігають свої заощадження саме в доларах. Це зрозуміло, оскільки долар є стабільною валютою, яка довгий час зберігає свою цінність. Однак власники таких заощаджень часто турбуються про те, щоб їхні кошти не знецінились або не постраждали через фізичне пошкодження банкнот.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні склалася практика, коли долари поділяють на "старі" та "нові". Під "старими" зазвичай мають на увазі банкноти, випущені до 1996 року. Це може створювати певні труднощі для власників таких купюр, оскільки бували випадки, коли банки або обмінні пункти відмовлялися приймати ці гроші або ж вимагали додаткову комісію за їх обмін, пише 24 Канал.
НБУ підтвердив, що номінал та рік випуску купюри не впливають на обмін. Всі доларові банкноти, незалежно від віку, мають однакову вартість і повинні прийматися без обмежень.
До валютно-обмінних операцій, які регулює НБУ, відносяться:
- Купівля іноземної валюти у фізичних осіб за гривню – як готівкову, так і безготівкову.
- Продаж іноземної валюти фізичним особам – за гривні.
- Обмін купюр однієї іноземної валюти на купюри іншої валюти.
У нормативних актах НБУ немає згадки про обмін старих банкнот однієї валюти на нові. Тому для обміну старих доларів на нові потрібно звертатися до конкретних банків або обмінників для уточнення умов.
Фінансові установи можуть стягувати комісію за цей обмін, яка варіюється залежно від політики кожної установи. Тому варто дізнатися про можливість обміну та розмір комісії перед операцією.
Нагадаємо, курс долара ще може здивувати: економіст озвучив позитивний та негативний сценарій
Раніше ми писали про те, що долар в Україні коштує вдвічі більше, ніж повинен: індекс Біг-Маку розкрив правду
Крім того, Знай.ua повідомляв, до 42 гривень за долар вже найближчим часом: експерт пояснив, як зростатиме валюта