Тарифи на воду та каналізацію у великих містах України залишаються незмінними з 2021 року, проте становище водоканалів критичне й вартість послуг для населення може подорожчати. Про це йдеться у матеріалі видання "Новини.LIVE".

У 2023 році Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг порушувала питання коригування тарифів на воду. У планах було підвищення цін на послуги у два етапи – з 1 липня та 1 вересня. У середньому водопостачання мало подорожчати на 32%, залежно від водоканалу.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

Необхідність перерахунку тарифів аргументували подорожчанням електроенергії, підвищенням зарплат та збільшенням інших витрат підприємств, зокрема на купівлю реагентів.

Проте уряд розкритикував ініціативу та закликав регулятора зберегти чинні тарифи для категорії "побутові споживачі".

Популярні новини зараз
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік
Показати ще

Платежки за воду. Фото: скрін youtube
Платежки за воду. Фото: скрін youtube

Якийсь час тривала пауза, але нещодавно з вимогою перегляду тарифів для водоканалів виступили в асоціації "Укрводоканалекологія", заявивши, що галузь перебуває на межі виживання.

Вказується, що водоканали у містах функціонують за умов жорсткого дефіциту коштів, що позначається лише на рівні зарплати працівників. У середньому вони одержують близько 13 тисяч гривень. В асоціації "Укрводоканалекологія" вважають, що це ставить під загрозу стабільну роботу водоканалів.

Водопостачання. Фото: скрін youtube
Водопостачання. Фото: скрін youtube

Наприклад, у Києві кубометр очищеної води з водовідведенням коштує 30 гривень. Якби уряд зважився на підвищення тарифів минулого року, то вартість послуг зросла б до 40 гривень.

Зараз рівень підвищення тарифів на послуги водоканалів у великих містах слід очікувати на рівні 40%. Однак насамперед відповідне рішення має затвердити влада. Поки що таких передумов немає.

Раніше портал Знай повідомляв, опалювальний сезон 2024-2025: постачальники газу встановили тарифи на холодний період.

Також наш портал інформував, тарифи мають бути вищими на 75%: комунальники наполягають на підвищенні.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, кіловати можуть нараховуватися по-іншому: українців попередили з приводу електролічильників.