Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою часткою відповідальності стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні з 2025 року тариф на доставку газу буде перераховано всім споживачам.

Важливе уточнення – сам тариф на доставку не змінився, однак у платіжці також враховують і обсяг споживання за газовий рік, що закінчився у вересні 2024 року.

Про це стало відомо завдяки інформації від консультаційного центру "ГазПравда".

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

"Важливо вчасно передавати показання газового лічильника. Однак саме на початку жовтня це особливо важливо. Адже у вересні завершується так званий газовий рік. І саме від спожитого обсягу з 1 жовтня 2023 року по 30 вересня 2024 року залежатиме, скільки ви платитимете за доставку" блакитного "палива" у 2025 році", – йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Тож у ваших інтересах переконатися, що до цієї газової статистики увійшли лише актуальні дані про реально спожите паливо. Самі тарифи на розподіл газу під час війни не зміняться. Ці тарифи є різними залежно від оператора газорозподільної мережі. Її можна знайти на сайті своєї компанії. Незмінність тарифу означає, що сума не зміниться.

Люда з платіжкою за газ. Фото: youtube
Люда з платіжкою за газ. Фото: youtube

Крім самого тарифу, також впливає обсяг споживання. Загальні обсяги споживання газу протягом попереднього газового року ділять на 12 місяців та множать на тариф. Якщо збільшився обсяг споживання, більше доведеться платити і за доставку газу.

Вартість транспортування газу в Україні коштує від 0,38 до 2,39 гривні за кубометр і залежить від регіону. Чим більший споживачів, тим нижчий тариф, оскільки витрати на підтримку газової інфраструктури розподіляються між великою кількістю людей.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

У Києві багато споживачів, тож витрати на утримання газової інфраструктури ділять на безліч людей. Як наслідок, тариф невисокий.

Також є ще один факт, що тепер клієнти "Нафтогазу" можуть знизити свій рахунок за газ, отримавши знижку в 1%. Для цього їм потрібно вчасно розраховуватись з компанією – до 15 числа кожного місяця.

Нагадаємо, українець не пустив газовиків у будинок і виніс їм лічильник: що стоїть за цією "перехідною схемою".

Раніше повідомлялося, що мешканці економлять мільйони: реальні приклади, як ОСББ зробили будинки стійкими до бід.

Також, у жовтні українці отримають одразу три платіжки за газ: за що доведеться доплачувати.