З наступного навчального року в українських університетах для хлопців вводять обов’язкову військову підготовку, відмова від якої призведе до відрахування. Дівчата зможуть проходити підготовку добровільно. Теоретичне навчання почнеться на другому курсі, а практичні заняття – під час літніх канікул.

Для студентів, які навчаються після коледжів чи профтехучилищ, підготовка стартує з першого року. Закон скасовує строкову службу, замінивши її базовою військовою підготовкою. Для тих, хто не здобуватиме вищу освіту, підготовка триватиме 5 місяців у мирний час або 3 місяці під час воєнного стану.

Студенти ВНЗ. Фото: facebook
Студенти ВНЗ. Фото: facebook

Для студентів підготовка триватиме два етапи: теоретичний – 90 академічних годин (3 кредити ЄКТС) і практичний – 210 годин (7 кредитів). Практичні заняття проходитимуть під час канікул. Для хлопців це обов’язково, а для дівчат — на вибір.

Студентам потрібно буде пройти медогляд перед практичними заняттями, і вони повинні бути старшими за 18 років. Після завершення підготовки студенти отримають військову спеціальність, але звання не передбачено.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Студенти, скріншот: YouTube
Студенти, скріншот: YouTube

Ті, хто вже пройшли військову службу, мають стан здоров'я, що унеможливлює службу, або мають інші сертифікати підготовки, можуть бути звільнені від обов’язкової участі.

Оцінювання результатів підготовки завершиться складанням військової присяги, після чого студенти отримають сертифікати.

Нагадаємо, "Не все нам підходить...": українці не розуміють, навіщо у школах відкривають ПТУ

Раніше ми писали про те, що отримання відстрочки від мобілізації: адвокат нагадала важливі нюанси

Крім того, Знай.ua повідомляв, Міністерство освіти "посварилося" з батьками за медалі учням: психологи і депутати проти винагород