У травні 2024 року було ухвалено законопроєкт № 10449, який вніс значні зміни до закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Відповідно до нових правил, більшість військовозобов'язаних чоловіків в Україні підпадають під обов'язок служити в Збройних Силах України. Вже у жовтні 2024 року цей процес буде активізований.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМобілізація охопить всіх чоловіків віком від 25 до 60 років, які підпадають під одну або кілька з наступних категорій:
-
Придатні до служби – це чоловіки, які пройшли військово-лікарську комісію та отримали статус "придатний".
-
Обмежено придатні – чоловіки, які раніше мали статус "обмежено придатний". Вони повинні пройти повторну ВЛК до 4 лютого 2025 року.
-
Особи з дефіцитною військово-обліковою спеціальністю – ці чоловіки особливо потрібні для виконання завдань у ЗСУ через нестачу певних спеціалістів.
Популярні новини зараз"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам Банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому Українцям масово повертають гроші за комуналку: терміново перевірте усі квитанціїПоказати ще
За новою секретною директивою Командування Сухопутних військ, мобілізація чоловіків віком від 50 до 60 років має свої особливості. Відомо, що:
-
Примусова мобілізація для цієї вікової категорії заборонена.
-
Чоловіки у віці 50-60 років можуть бути призвані до лав ЗСУ лише добровільно, за винятком тих, хто володіє дефіцитною військово-обліковою спеціальністю.
Таким чином, нові правила мобілізації стосуються всіх чоловіків віком від 25 до 60 років, які є військовозобов’язаними. Особливо це важливо для тих, хто має військову спеціальність, що є в дефіциті, або хто вже пройшов ВЛК та отримав статус "придатний". Чоловіки старше 50 років мобілізуються лише за добровільним принципом, за винятком дефіцитних спеціалістів.
Нагадаємо, ніякої силової "бусифікації": ТЦК окреслили чіткі правила
Раніше ми розповідали, що штраф від ТЦК можуть скасувати: які помилки військкоматів йдуть на користь українцям
Також, мобілізація в Україні: коли візиту до ТЦК не уникнути