Загальна мобілізація в Україні продовжується разом із дією воєнного стану, що викликає чимало питань щодо повноважень територіальних центрів комплектування. Зокрема, багато громадян хвилюються, чи мають право ТЦК затримувати чоловіків на вулиці або в інших місцях. Юристка Орися Швець пояснила ситуацію та роз'яснила, у яких випадках це може статися.

Як пояснила експертка, групи оповіщення ТЦК не мають права самостійно затримувати громадян. Їхнє основне завдання – перевіряти документи військовозобов'язаних, зокрема військово-облікові документи. Але затримання – це прерогатива виключно поліції. Представники ТЦК можуть лише повідомляти поліцейських, якщо виявляють порушення у військовому обліку.

Робота в ТЦК, скрін: Youtube
Робота в ТЦК, скрін: Youtube

Затримати чоловіка може тільки поліція і лише за наявності певних підстав, серед яких:

  1. Відсутність військово-облікового документа.

    Популярні новини зараз
    Гороскоп на сьогодні 18 липня: обережність Тельців, заздрість Левів та обмани Стрільців Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
    Показати ще
  2. Відмова від отримання повістки.

  3. Відмова пройти до ТЦК для уточнення даних або медогляду.

  4. Розшук через порушення військового обліку.

У таких випадках поліцейські складають протокол адміністративного затримання, після чого особа має право на адвоката і може відмовитися від пояснень.

Перевірка ВОД в Україні може відбуватися в різних місцях: на пунктах пропуску, блокпостах, у громадських місцях. Представники ТЦК або поліція повинні представитися, показати документи і попросити у чоловіка показати ВОД і документ, що посвідчує особу.

Нагадаємо, зміни в оформленні відстрочки: йти до ТЦК не обов'язково

Раніше ми розповідали, що ухилянти та втікачі можуть спати спокійно: адвокат розповів про особливості повісток

Також, більше не таємниця: ТЦК отримають всі дані