Загальна мобілізація в Україні продовжується разом із дією воєнного стану, що викликає чимало питань щодо повноважень територіальних центрів комплектування. Зокрема, багато громадян хвилюються, чи мають право ТЦК затримувати чоловіків на вулиці або в інших місцях. Юристка Орися Швець пояснила ситуацію та роз'яснила, у яких випадках це може статися.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пояснила експертка, групи оповіщення ТЦК не мають права самостійно затримувати громадян. Їхнє основне завдання – перевіряти документи військовозобов'язаних, зокрема військово-облікові документи. Але затримання – це прерогатива виключно поліції. Представники ТЦК можуть лише повідомляти поліцейських, якщо виявляють порушення у військовому обліку.
Затримати чоловіка може тільки поліція і лише за наявності певних підстав, серед яких:
-
Відсутність військово-облікового документа.
Популярні новини заразСніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки 2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинутьПоказати ще -
Відмова від отримання повістки.
-
Відмова пройти до ТЦК для уточнення даних або медогляду.
-
Розшук через порушення військового обліку.
У таких випадках поліцейські складають протокол адміністративного затримання, після чого особа має право на адвоката і може відмовитися від пояснень.
Перевірка ВОД в Україні може відбуватися в різних місцях: на пунктах пропуску, блокпостах, у громадських місцях. Представники ТЦК або поліція повинні представитися, показати документи і попросити у чоловіка показати ВОД і документ, що посвідчує особу.
Нагадаємо, зміни в оформленні відстрочки: йти до ТЦК не обов'язково
Раніше ми розповідали, що ухилянти та втікачі можуть спати спокійно: адвокат розповів про особливості повісток
Також, більше не таємниця: ТЦК отримають всі дані