Водіння у нетверезому стані в Україні залишається одним із найтяжчих порушень Правил дорожнього руху, за яке передбачені суворі покарання. Проте останнім часом спостерігається збільшення випадків, коли суди виправдовують водіїв, у яких виявлено алкоголь у крові. У чому причина такої тенденції і на що спираються суди?

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1452 від 09.11.2015, водіння транспортного засобу вважається таким, що здійснюється у стані алкогольного сп’яніння, якщо в крові водія виявлено більше ніж 0,2 проміле алкоголю. Це означає, що будь-яке перевищення цього показника призводить до оформлення поліцією протоколу і подальших адміністративних наслідків, таких як штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення права керування автомобілем на рік.

Перевірка на алкотестері. Фото: youtube
Перевірка на алкотестері. Фото: youtube

Однак, ситуація з визначенням алкогольного сп'яніння в Україні не така однозначна через існування міжнародних норм, що суперечать національному законодавству. Україна є учасником Віденської конвенції про дорожній рух, яка була ратифікована у 1968 році. Відповідно до цього документа, який регулює правила дорожнього руху на міжнародному рівні, алкогольним сп’янінням вважається наявність у крові водія не менше 0,5 проміле алкоголю.

Юристи звертають увагу, що апеляційні суди все частіше приймають рішення на користь водіїв, у яких було виявлено до 0,5 проміле алкоголю в організмі. Вони трактують ситуацію відповідно до міжнародних норм, ратифікованих Україною. Віденська конвенція, як акт міжнародного права, має вищу юридичну силу порівняно з національним законодавством.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій: хто отримав підвищення, а хто залишився без змін Ньютон ще у 18 столітті передбачив точний рік кінця світу – залишилось обмаль часу Почнуть мобілізувати з 1 жовтня: кого чекає повістка та ВЛК Українці матимуть інтернет у відключення світла лише за однієї умови: "Якщо у них є..."
Показати ще

Таким чином, водії, які мають в крові менше 0,5 проміле, можуть довести в суді, що не перебували у стані алкогольного сп'яніння відповідно до міжнародних норм.

Нагадаємо, не бачите — не їдьте: як уникнути штрафу в 14 тисяч грн на дорозі

Раніше ми розповідали, що зупинилися та одразу отримали штраф: водіїв попередили про неуважність

Також, втратите права за "бутерброд": які продукти можуть показати проміле на алкотестері навіть у тверезих